EN|RU|UK
 Події
  25032  160

 "Це просто жах для місцевих жителів": в окупованому Криму скаржаться на проблеми з водою

У населених пунктах Східного Криму в липні різко погіршилася ситуація з водозабезпеченням населення.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це розповіли активісти на зустрічі громадського руху "Кримська ідея".

"У селі Вишенне Білогірського району відбулося зібрання жителів, на якому місцева влада оголосила, що у зв'язку з тим, що в Білогірському водосховищі критично знизився корисний об'єм води, а разом з ним і рівень води в річці Біюк-Карасу, що витікає з водосховища, місцева водокачка перестає качати воду з річки. Тепер машина розвозить воду, і на людину виділяють лише 33 літри води на добу. Це просто жах для місцевих жителів, яким, крім самих себе, треба ще напоїти і домашню худобу", - розповів місцевий житель Решад Меметов.

За інформацією мешканця Судака Едема Ісмаїлова, в місті подачу води скоротили до двох годин через добу. Житель Радянського району Февзі Каракаш повідомив, що в районі зневоднюються свердловини та колодязі.

Правозахисник Абдурешит Джеппаров зазначив, що скарги на погіршення водопостачання надходять з різних регіонів Криму, але особливо зі східних районів.

Це просто жах для місцевих жителів: в окупованому Криму скаржаться на проблеми з водою 01

Білогорське водосховище здатне забезпечувати споживачів до кінця липня, витрати води перевищують її надходження вже втричі. Про це на прес-конференції розповів власник кримського сафарі-парку "Тайган" Олег Зубков.

"Нині в Білогірському водосховищі надходження води становить один куб на секунду, а витрата - три куби, тому в умовах сформованої в Криму посухи ця водойма зможе забезпечувати водою споживачів лише до кінця липня. Буквально щодня рівень води у водоймі значно знижується", - повідомив Зубков.

Власник кримського сафарі-парку зазначив, що відстежує ситуацію через те, що "Тайган" споживає воду з Білогірського водосховища, для чого було побудовано водовід завдовжки три кілометри.

Це просто жах для місцевих жителів: в окупованому Криму скаржаться на проблеми з водою 02
Водосховище, кінець травня 2018 року

"Вода нам вартує дуже дорого, але це єдиний варіант, тому що Тайганське водосховище, з якого ми раніше споживали воду, майже висохло і давно не має корисного об'єму води", - зазначив Зубков.

Білогірське водосховище розташоване в руслі річки Біюк-Карасу, що бере свій початок із найповноводнішого витоку в Криму - Карасу-Баші.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після окупації Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.

У червні в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Красногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075462
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору