EN|RU|UK
 Політика України
  16738  78

 Суд залишив сину кума Ющенка Аржевітіну незаконно приватизовані 5 гектарів лісу під Києвом за терміном давності

Суд відмовив у позові заступника прокурора Київської області про витребування 4,9 га у Павла Аржевітіна - сина колишнього нардепа від "Нашої України" і кума екс-президента Віктора Ющенка Станіслава Аржевітіна.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на рішення Обухівського суду Київської області від 12 червня. Повний текст рішення оприлюднено 6 липня.

За інформацією прокуратури, вартість земельної ділянки - близько 1,7 млн ​​грн.

У 2007 році Київська облдержадміністрація вилучила землю у ДП "Київське лісове господарство" та передала в приватну власність п'яти громадянам для ведення особистого селянського господарства без права вирубування дерев.

У 2008 році ці майже 5 га були продані одній особі. А в квітні 2016-го об'єднану ділянку купив Павло Аржевітін.

Суд залишив сину кума Ющенка Аржевітіну незаконно приватизовані 5 гектарів лісу під Києвом за терміном давності 01

Суд залишив сину кума Ющенка Аржевітіну незаконно приватизовані 5 гектарів лісу під Києвом за терміном давності 02

На думку прокурора, земля вибула з державної власності з порушенням законодавства.

Спірні земельні ділянки розташовані в єдиному лісовому масиві Козинського лісництва.

Відповідно до положень Земельного кодексу, зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.

Суд погодився, що землю передали в приватну власність для сільськогосподарських потреб з порушенням порядку зміни цільового призначення.

Також суд зазначив, що вилучення земельних лісових ділянок площею понад 1 га і зміну їхнього цільового призначення здійснює лише Кабінет Міністрів України.

На думку суду, облдержадміністрація під час передання землі вийшла за межі своїх повноважень.

Суд також вважає, що незаконно придбав у власність цю землю і Павло Аржевітін.

Представник Аржевітіна попросив застосувати терміни позовної давності. Загальна позовна давність становить 3 роки.

Прокурор запевняв, що термін пропущено з поважних причин. Управління лісового та мисливського господарства та ДП "Київське лісове господарство" до суду не зверталися, і у прокурора виникло право на звернення до суду в зв'язку з їх бездіяльністю.

Але суд із цим не погодився і зазначив, що термін позовної давності, коли державний орган дізнався про порушення свого права, тобто з моменту, коли спірна земельна ділянка вибула з державної власності, з моменту видачі державного акта на об'єднану ділянку у 2010 році. Тому, як вважає суд, термін позовної давності за цими вимогам закінчився у 2013 році.

Павло Аржевітін є сином Станіслава Аржевітіна, колишнього нардепа від "Нашої України" в 2006-2012 рр., який також був позаштатним радником і кумом президента Віктора Ющенка.

Суд залишив сину кума Ющенка Аржевітіну незаконно приватизовані 5 гектарів лісу під Києвом за терміном давності 03

У 2006-2009 рр. головою Київської обласної державної адміністрації, яка вилучила землю з державної власності, була близька соратниця Ющенка Віра Ульянченко. Сьогодні їй пред'явлено обвинувачення в незаконній передачі Януковичу мисливських угідь Сухолуччя.

Попереднім власником об'єднаної ділянки в 2008 році був Мостовий Володимир Данилович, відомий як парламентський помічник Станіслава Аржевітіна. Сьогодні Мостовий значиться керівником "Козачого координаційний центр", засновником якого є Аржевітін.

У 2016 році ЗМІ повідомляли, що Аржевітін-молодший часто відпочиває за кордоном і пише про це в соцмережах.

"Поспішаючи заробити на життя, не забувайте просто пожити! Лікарі стверджують, що лимон дуже корисний для здоров'я, особливо якщо це лимон євро...", - писав син політика на своїй сторінці.

Суд залишив сину кума Ющенка Аржевітіну незаконно приватизовані 5 гектарів лісу під Києвом за терміном давності 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075458
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору