EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12827  68

 Україна візьме участь у засіданні НАТО, незважаючи на опір Угорщини, - Пристайко

Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО, і засідання відбудеться спільно з Грузією в Брюсселі.

Голова представництва України при Північноатлантичному союзі Вадим Пристайко повідомив в ефірі програми "Завтра", спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу "112 Україна", як саме Україна візьме участь у засіданні НАТО попри спротив Угорщини, пише Цензор.НЕТ.

"Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина, намагаючись зловжити принципом консенсусу, який існує в НАТО. Варіант, який було визначено, - це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО. Ми збираємося знову з Альянсом і будемо обговорювати, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яка допомога Альянсу може обом країнам надійти", - сказав він.

Вадим Пристайко також не відкидає можливості блокування Угорщиною заяви засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту.

"Є технічні деталі, і, дійсно, Угорщина намагається блокувати заяву цього засідання, але, крім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання. Він є також головою комісії Україна-НАТО. І буде кінцева декларація саміту, що є значно важливішим, оскільки декларація саміту - це документ, за яким живе Альянс від саміту до саміту. Буде також комюніке саміту, яке підписують усі члени Альянсу. Це ті документи, де будуть зафіксовані всі необхідні для України речі", - сказав Пристайко.

"Головною перемогою для нас буде підтримка Альянсу у протистоянні з Росією, також важливим буде зафіксувати ті досягнення, які є, і визначити шлях уперед. Нам потрібно розблокувати військово-технічне співробітництво. "Джавеліни" нам дуже допомогли, тому зараз ми говоримо із членами Альянсу про те, що нам потрібна певна допомога. Дещо ми готові купувати, а деякі технології нам потрібні для того, щоб наша армія стала сильнішою", - додав він.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075434
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору