EN|RU|UK
 Суспільство
  20123  131

 Розношувати поступово, щільно не шнурувати, берегти чистоту та провітрювати, - експерт про правильне носіння літнього взуття ЗСУ

Для ефективної роботи літньої мембрани черевики потрібно тримати чистими і сухими.

Про це у своєму блозі на Цензор.НЕТ написав журналіст і експерт із безпеки, екіпіровки та спорядження Ігор Молодан.

Він запропонував 16 правил, які має знати кожен військовий:

1. Комфорт під час руху в літньому мембранному військовому взутті залежить від чистоти самої мембрани і матеріалів навколо неї (кордури, шкіри, підкладки), вологопоглинаючих властивостей і чистоти змінної устілки, якості, форми і чистоти літніх трекінгових шкарпеток.

2. Взуття має бути того ж розміру, що і розмір ноги. Якщо пальці ноги впираються в носок взуття, потрібно вибирати черевики на розмір більше. Більший розмір завжди можна підігнати під ногу за допомогою подвійних устілок, подвійних літніх шкарпеток або за допомогою щільної шнурівки.

3. Розношувати літні черевики потрібно поступово, починаючи з невеликих навантажень на ноги. Через 3-4 дні розношене взуття можна починати інтенсивно експлуатувати за призначенням. Під час розношування взуття рекомендується використовувати дві пари трекінгових літніх шкарпеток, як і в будь-яких інших випадках, коли відчувається дискомфорт під час пересування.

4. Шкарпетки мають бути літні трекінгові з довгим паголенком. Борт шкарпеток має на 3 см і більше виступати над берцями, це дозволяє зайвій волозі випаровуватися назовні через спеціальні канали, а берци не натирають щиколотки. Шкарпетки потрібно вибирати такої якості, щоб після багатогодинного пересування на ногах не залишалося слідів від резинок, а самі шкарпетки не сповзали всередину черевика.

5. Під час пересування використовуються водопоглинаючі устілки, якими укомплектоавано взуття. На привалі і під час просушування основних устілок, слід використовувати другий комплект устілок.

6. За кожної нагоди взуття та устілки потрібно провітрювати і просушувати.

7. Сушити мембранне взуття можна як на відкритому повітрі, так і біля багаття на безпечній відстані, де рукам комфортно не менше 5 секунд. Виробник мембрани заявляє, що швидше  поплавиться кордура і шкіра, ніж зіпсується мембрана. У будь-якому випадку, слід враховувати пориви вітру і його напрямок, ймовірний напрямок скочування головешок багаття. Найпрактичніше сушити взуття біля відкритого вогню у вертикальному положенні, берцями вгору, а п'ятою в напрямку до багаття. Бажано, щоб взуття було вище рівня поверхні землі. Також, щоб швидко просушити, можна використовувати нагрітий і насипаний в шкарпетки пісок або камені, газети, рушники та інші абсорбенти, які розміщують всередині взуття.

8. Штанини категорично не можна заправляти у взуття! Це порушує кровообіг і не дозволяє зайвій волозі інтенсивно виводитися назовні.

9. Черевики щільно шнуруються тільки під час виконання навчально-тренувальних, спеціальних і бойових завдань, під час руху складними маршрутами або з вантажем. В інших випадках шнурівка може бути ослаблена, щоб поліпшити вентиляцію взуття і кровообіг у кінцівках.

10. Для інтенсивнішого виведення вологи від стоп за високих температур і під час тривалого активного пересування або в приміщенні, манжету борта шкарпеток рекомендується натягувати на ботинок, вивертаючи навиворіт.

11. Під час інтенсивного пересування і тривалого перебування у взутті в жарку погоду рекомендується під трекінгові шкарпетки вдягати якісні капронові шкарпетки літні, які допоможуть запобігти натиранню стопи. Такі шкарпетки бувають у вигляді сіточки і не дозволяють ногам потіти, а трекінгові шкарпетки намулюють, коли ті намокають.

12. Одягати взуття необхідно тільки в сухих і чистих шкарпетках. Своєчасна зміна шкарпеток і гігієна ніг дозволить значно поліпшити комфорт під час пересування. Усередині взуття завжди має бути чистим.

13. Для ефективної роботи літньої мембрани черевики слід тримати чистими і сухими, адже вода, пил і бруд забивають пори мембранної тканини, значно погіршуючи її властивості щодо вологовідведення.

14. Для довговічності шкіру чобіт потрібно чистити від бруду, періодично змащувати кремом і раз на два тижні наносити гідрофобну рідину.

15. Для зручності надягання берців є спеціальна петелька у верхній задній частині взуття.

16. Для запобігання потрапляння всередину взуття піску, каменів, рослинності слід стягувати низ штанин і фіксувати їх шнурком або спеціальним гачком за шнурівку взуття.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075430
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору