EN|RU|UK
 Політика України
  24437  93

 Війна на Донбасі несе загрозу серйозної екологічної катастрофи, включно з ядерним аспектом, - Семерак

Конфлікт на Донбасі несе загрозу серйозної екологічної катастрофи, включно з ядерним аспектом, і на цьому має бути сфокусовано увагу міжнародної спільноти.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак після презентації на полях 27-ї сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ результатів дослідження "Вплив збройного конфлікту (на сході України) на навколишнє середовище", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна, які також є загрозами для всього світу, принаймні для європейського регіону", - зазначив міністр.

Він назвав "актом міжнародного екологічного тероризму, який світ мусить розслідувати належним чином", те, що бойовики припинили відкачувати воду з багатьох шахт. Серед них і шахта "Юний комунар", яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де "закапсулювалися" його продукти.

"Країни, які розуміють загрозу атома, мають взяти участь у вирішенні екологічних проблем Донецької та Луганської областей", - зазначає Семерак.

За його словами, загалом на тимчасово непідконтрольних Україні територіях наразі 36 затоплених шахт. І питання про те, що робити з ними, із забрудненими водними об'єктами, землями, що постраждали від обстрілів, про використання вибухових пристроїв і пожеж, як відновлювати біорозмаїття в регіоні після того, як збройний конфлікт буде врегульовано, доведеться вирішувати й Україні, й іншим країнам.

Глава Мінекології підкреслив, що самостійно вирішити проблему Україна не зможе ні з фінансового, ні з технічного, ні з експертного боку. І фахівців, які можуть належним чином спроектувати необхідні роботи, - "одиниці у всьому світі".

Дослідження незалежною групою міжнародних експертів щодо впливу на довкілля військового конфлікту в Донецькій і Луганській областях було проведено в 2017 році за фінансової підтримки урядів Канади й Австрії. Є домовленість продовжувати цю роботу і далі. Крім того, здійснюється спільний проект українського уряду й ОБСЄ із відновлення разом з обладміністраціями зруйнованої системи моніторингу, зокрема водних об'єктів.

За перші 3 роки ведення бойових дій в регіоні сталося понад 500 промислових інцидентів, деякі з яких становлять потенційну загрозу населенню та екології. На Донбасі також 4,5 тис. підприємств, які тією чи іншою мірою своєю діяльністю завдали або могли завдати шкоди навколишньому середовищу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075428
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору