EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3590  17

 Мова викладання в школі не належить до проблем рівня НАТО, тому союзники незадоволені зловживаннями Угорщини, - Пристайко

Угорщина неодноразово отримувала чітку відповідь Північноатлантичного альянсу про те, що освітнє питання - це двосторонні справи Будапешта і Києва.

Про це в коментарі УНН розповів глава місії України в НАТО Вадим Пристайко, інформує  Цензор.НЕТ.

"Чотири міністри зустрілись, це була серйозна зустріч, серйозне зусилля. Ми домовились, що в липні відбудеться чергова зустріч з українською угорською громадою, домовились про те, що найближчим часом буде проголосовано закон, який продовжує перехідний період... Домовилися, що восени буде завершено роботу над законом про середню освіту, який насправді визначає, скільки годин, якою мовою навчаються тощо", - зазначив посол.

Незважаючи на досягнуті домовленості, угорська сторона, як і раніше, блокує Комісію Україна-НАТО.

"Незважаючи на ті домовленості, які ще не висохли на папері, угорська сторона вже заявляє через кілька днів, що вони однак блокуватимуть, бо Україна нічого особливого на переговорах не запропонувала. Думаю, це не зовсім коректна поведінка з боку Угорщини. Це означає, що вони насправді і не планували серйозно ставитись до блокування, а, імовірніше, змушені були реагувати під тиском союзників, які дійсно не задоволені зловживанням одним із союзників такої організації, як НАТО. Адже скільки і якою мовою викладати - це не проблема НАТО, у них є важливіші і складніші завдання", - зазначив дипломат.

За його словами, про те, що освіта не є проблемою НАТО, Угорщині постійно кажуть. "Угорщина неодноразово отримувала чітку відповідь НАТО про те, що "це ваші двосторонні справи, Україна зараз воює, і нам не до цього", - сказав Пристайко.

Він зазначив, що українська сторона внесла всі рекомендації Венеціанської комісії до Національної програми взаємодії з НАТО, "аби угорці могли контролювати, що виконується, що не виконується, і робити висновки". "Блокування засідання саміту - це, м'яко кажучи, перебір", - підкреслив посол.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075423
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору