EN|RU|UK
 Суспільство
  7145  27
Матеріали за темою:

 "За незламну силу в боротьбі за ідеали свободи", - Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Awards

Українського режисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії, нагородили міжнародною нагородою Ukrainian ID Awards "за незламну силу в боротьбі за ідеали свободи" на першому форумі "Ukrainian ID", який працював у Каневі 7 липня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, Сенцов, який голодує 55 днів у російській колонії з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів у Росії, став першим лауреатом премії.

У складі журі премії, серед інших, були посол Канади в Україні Роман Ващук і колишній посол США в Україні Джон Хербст.

Учасники форуму звернулися до організацій українців у світі із закликом підтримати міжнародну кампанію зі звільнення Сенцова.

За словами Ващука, уряд Канади вимагає від Росії звільнити всіх українських бранців, ув’язнених на території Росії та в анексованому нею Криму.

Форум з участю українських і західних чиновників, інтелектуалів, бізнесменів, лідерів громадської думки і художників відбувався 7 липня в Національному музеї Тараса Шевченка в Каневі.

Як повідомили в оргкомітеті, форум - це простір для вироблення стратегій та напрямків розвитку України в найближчій перспективі. Завдання цього заходу - знайти дієву модель розвитку України, нові підходи для розвитку вільного, освіченого, інклюзивного суспільства, зазначають ініціатори заходу.

"Ми хочемо об'єднати зусилля українських інтелектуалів, лідерів громадської думки та іноземних експертів для вироблення стратегії розвитку України, щоб наша держава стала успішною. Відмінність нашого форуму від інших міжнародних політичних і економічних форумів у тому, що ми ставимо в центр уваги одночасний розвиток економіки і людського капіталу", - роз'яснила "Радіо Свобода" завдання форуму його президент Наталія Заболотна.

16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Затриманий разом із Олегом Сенцовим Олександр Кольченко 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

Ще один кримчанин Володимир Балух голодує з 19 березня.

До Сенцова також приєднався утримуваний в Россії колишній охоронець Дмитра Яроша Олександр Шумков.

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку українських в'язнів Кремля 1-2 червня відбувалась у понад 20 країнах світу. Зокрема, в Києві акція розпочалася з флешмобу - активісти в "тюремних робах" із ланцюгами мовчки пройшлися Майданом, показуючи страждання українських політв'язнів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075368
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору