EN|RU|UK
 Суспільство
  12508  61

 Оптимальний метод боротьби з неплатниками аліментів - громадські роботи і спрямування заробленого дитині, - представник омбудсмена Філіпішина

Закон, що посилює відповідальність за несплату аліментів, загострить і боротьбу між батьками за отримання опіки над дітьми після розлучення.

Таку думку висловила представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в області прав дітей та сім'ї Аксана Філіпішина, пише Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що закон обмежує права одного з батьків, що не проживає з дитиною. "У нас і сьогодні все більше гучних скандалів навколо визначення місця проживання дітей та можливості того з батьків, хто проживає окремо, брати участь у долі дітей, їх вихованні і доступу до них. Хто отримав дитину, той і вважає себе господарем", - сказала вона, інформує агентство.

За словами Філіпішиної, тому з батьків, за ким буде закріплено опіку над дитиною, не потрібно буде просити дозволу другого з батьків на вивезення дитини за кордон. А той, хто живе окремо, має отримувати для цього нотаріальну згоду другого з батьків або піти до суду. "Тому будуть маніпуляції. Я вже спостерігаю загострення боротьби за визначення місця проживання дитини", - підкреслила вона.

Філіпішина додала, що за останні два роки збільшилася кількість звернень в офіс омбудсмена з питань, пов'язаних із судовими позовами щодо опіки над дітьми і навіть викраденням дітей.

За її словами, недобросовісні платники аліментів зазвичай не мають транспортних засобів, зброї і не виїжджають за кордон. Тому, на її думку, найефективніший метод боротьби за сумлінну виплату аліментів - громадські роботи неплатників і спрямування зароблених грошей дитині.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон, який посилив відповідальність для недобросовісних платників аліментів. Він дозволяє автоматизований арешт коштів особи, яка має сплатити аліменти. Особу, яка три місяці не платила аліменти на утримання дитини з інвалідністю та важкими вродженими вадами розвитку, каратимуть суспільно корисними роботами терміном від 120 до 240 годин. За ухилення від відбування цього покарання боржника можуть засудити до двох років позбавлення волі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075366
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору