EN|RU|UK
 Суспільство
  7161  31

 Доповідь про "кримські" злочини Росії планують підготувати в Польщі, - депутат Сейму Госевська

Автор доповіді "Російські військові злочини в Україні у 2014 році", депутат польського Сейму Малгожата Госевська, повідомила про плани підготовки окремої доповіді про злочини РФ у Криму.

Про це вона розповіла в інтерв'ю Укрінформу, інформує Цензор.НЕТ.

"Я думаю, що можна робити чергові розділи цієї доповіді. Ми хотіли б зробити окрему доповідь, що стосуватиметься Криму. Можливо, спробуємо це зробити восени цього року", - заявила Госевська.

Вона додала, що команда її однодумців виношує цю ідею вже протягом тривалого часу і сподівається втілити її в життя.

Польський політик головним назвала те, щоб Гаазький трибунал розпочав вивчення вже поданої в 2016 році доповіді й почав викликати свідків для дачі офіційних свідчень.

"Тоді не буде перешкод, аби збільшити кількість цих свідків. У такому випадку ми повертаємося до справи і чергові особи, які могли б дати нові свідчення, сподіваюся, матимуть можливість це зробити",- констатувала вона.

За її словами, до доповіді не увійшло дуже багато розповідей осіб, які зазнали тортур від російських злочинців на Донбасі. Вона зауважила, що йдеться про зґвалтування чеченцями молодих дівчат і кастрування українських солдатів, про що їм дуже важко офіційно свідчити.

Втім, вона висловила сподівання, що в разі початку розгляду злочинів Росії Гаазьким трибуналом ці люди все ж зважаться дати свідчення щодо російських злочинів на окупованих територіях.

Зазначимо, що доповідь складено на базі понад 60 свідчень, які польські та українські волонтери взяли у колишніх полонених. У них вони розповідають, серед іншого, про фізичні і психологічні тортури, вбивства, до яких були причетні росіяни. Презентація доповіді відбулася в парламентах кількох країн, у Європарламенті. У квітні 2016 року її було передано до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075353
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору