EN|RU|UK
 Політика України
  10133  42

 Оприлюднено текст Закону "Про національну безпеку" - завтра він набуде чинності

Закон України "Про національну безпеку" набуде чинності наступного дня після оприлюднення - з неділі, 8 липня.

Як передає Цензор.НЕТ, закон оприлюднено в газеті "Голос України" сьогодні, в суботу, 7 липня.

Нагадаємо, у вівторок, 19 червня, на своєму засіданні Комітет з питань нацбезпеки і оборони розглянув проект Закону про національну безпеку України (реестр.№8068) і рекомендував до прийняття у другому читанні.

5 квітня Верховна Рада України затвердила в першому читанні президентський проект закону (№8068) про національну безпеку 5 квітня. У першому читанні законопроект був прийнятий голосами 265 народних депутатів.

Документом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки і оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки і оборони, систему управління, координації і взаємодії його органів, ввести комплексний підхід до планування в сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

Проект закону містить п'ять розділів. У 1-му розділі дано визначення термінів, які використовуються в проекті Закону.

Розділ II закріплює правові основи і принципи державної політики в сфері національної безпеки і оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, членство в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору.

Розділ III визначає принципи і механізми цивільного демократичного контролю, повноваження зі здійснення такого контролю законодавчої, виконавчої і судової гілок влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Розділ IV визначає склад сектору безпеки і оборони та правовий статус основних органів, що входять до його складу, а також управління та координацію у сфері національної безпеки.

Розділ V регулює планування в сфері національної безпеки і оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема Стратегію національної безпеки України, Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегію кібербезпеки України, Національну розвідувальну програму, і порядок їх формування та реалізації в документах середньострокового і короткострокового планування.

Проект також передбачає скасування трьох законів шляхом об'єднання. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Законопроект прийнятий з урахуванням пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, який пропонує доповнити законопроект:

- переліком національних інтересів України і загроз національній безпеці України, джерел і чинників, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також у сфері протидії корупції та запобігання її поширення в органах державної влади;

- визначеннями таких термінів як: об'єкти національної безпеки, суб'єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки;

- положеннями про обмеження сфери громадського контролю виключно нормами Закону України "Про державну таємницю";

- привести положення проекту Закону у відповідність до Конституції України та узгодити їх з положеннями інших законів України з метою уникнення дублювання правових норм і виникнення колізій між ними.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075340
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору