EN|RU|UK
 Політика України
  15883  106

 ОБСЄ пропонує "серйозно переглянути" текст законопроекту №6688 про досудове блокування сайтів

В Організації з безпеки і співпраці в Європі викликає стурбованість законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра.

"Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту і збалансувати проблеми безпеки з правом громадян на вільне виcловлення і вільні ЗМІ", - сказав Дезір.

Представник вважає, що законопроект може поставити під загрозу вільний доступ до інформації в інтернеті.

Законопроект, серед іншого, надає додаткові повноваження правоохоронним органам України, особливо в галузі блокування доступу до різних видів онлайнових інформаційних послуг.

Раніше Дезір представив експертний правовий аналіз проекту закону владі, який пропонує кілька рекомендацій відповідно до зобов'язань ОБСЄ щодо свободи ЗМІ та міжнародних стандартів.

"Хоча я поділяю побоювання у сфері національної безпеки України, проект законопроекту має викликати конкретні і чіткі заходи, спрямовані на захист принципів прозорості, пропорційності і необхідності й уникати застосування надто широких і надмірних заходів, що впливають на поширення онлайн-контенту в Україні", - заявив Дезір.

Він вказав на те, що в законопроекті також відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес щодо рішень про блокування доступу до послуг.

Представник звернув увагу на занепокоєння, висловлене також українськими громадськими цивільними організаціями з цього приводу, і запропонував допомогу його Управління в наданні подальших юридичних рекомендацій та рекомендацій експертної політики.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075325
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору