EN|RU|UK
 Політика України
  9046  37

 Запровадження нової редакції Кодексу ГТС із 1 серпня посилить крадіжку газу, - Коболєв

Введення в дію з 1 серпня у новій редакції Кодексу газотранспортної системи (ГТС) посилить крадіжку газу, вважає голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми наполягаємо на тому, що нову версію Кодексу ГТС слід змінювати. Не можна вводити нову версію кодексу, яка ще більше легітимізує відбори, або, якщо говорити простіше, – крадіжки газу з системи", - сказав А.Коболєв.

Він зазначив, що неприпустимою є ситуація, за якої обл- і міськгази фактично не відповідатимуть за розподілені обсяги газу.

"Якщо будь-якій компанії – облгазу, або будь-якому іншому постачальнику, передається великий обсяг газу, який по-суті належить державі через НАК "Нафтогаз України", і вони отримують право ним розпоряджатися – вони мають бути відповідальними. У разі, якщо цей газ кудись зникне, або за нього хтось не розрахується, або його незаконно відберуть – це має бути їхня відповідальність. Не може бути такого, щоб комусь довіряли актив на мільярди доларів, і він жодним чином не відповідав за це", - сказав А.Коболєв.

Як повідомлялося, у "Нафтогазі" вважають дискримінаційною норму нової редакції Кодексу ГТС, згідно з якою спожиті теплокомуненерго (ТКЕ) та іншими "вразливими" категоріями споживачів обсяги газу безумовно "лягають" на постачальників зі спеціальними зобов'язаннями (PSO-постачальників, наприклад на "Нафтогаз").

У компанії нагадують про те, що обл- і міськгази відмовляються передавати оператору ГТС базу споживачів, зокрема "вразливих", маніпулюючи їхньою кількістю. За оцінками "Нафтогазу", близько 10% фізичних осіб, яким відпускається газ на пільгових умовах, насправді не існує.

У НАК також впевнені, що проблему неплатежів ТКЕ необхідно вирішувати інакше, ніж це прописаного в новій редакції Кодексу ГТС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075281
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору