EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3964  19

 Дві німецькі судноплавні компанії підозрюють у постачанні руди в Крим в обхід санкцій, - DLF

Дві німецькі судноплавні компанії підозрюють у постачанні сировини до Криму в обхід санкцій Європейського союзу

Про це інформує радіостанція Deutschlandfunk, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За її даними, компанії Hansa Heavy Lift з Гамбурга і Heinz Corleis KG з Штаде (Нижня Саксонія) поставили в РФ титанову руду (ільменіт), яка потім опинилася в Криму.

В листопаді та грудні 2017 року Hansa Heavy Lift з Гамбурга і Heinz Corleis KG доставили в порт "Кавказ", що в Керченській протоці, загалом 35 тис. тонн титанолвої руди з Норвегії, передає DLF. Руда була перевантажена на воді на борт російського корабля "Нефтерудовоз-2", який потім, як стверджує DLF, попрямував у розташований за 20 км порт у Криму.

У Криму є підприємство "Кримський титан", що виробляє двоокис титану для лакофарбової та інших галузей промисловості. Титанову руду використовують і в оборонній промисловості, тому неясно, чи підпадає вона під санкції ЄС проти Росії, але водночас її постачання до Криму однозначно заборонене, зазначають журналісти. Тим часом в Heavy Lift і Heinz Corleis KG заявили, що не знали, що руда опиниться на анексованому РФ півострові, але її поставки в РФ санкціям не суперечать.

Про те, що корабель із рудою попрямував до Криму, радіостанції DLF розповів, зокрема, головний редактор інформаційного порталу blackseanews.net, глава наглядової ради української НКО "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко. За його словами, сама Росія поставок ільємніту не потребує, оскільки його в достатній кількості добувають на Уралі. Європейські фірми мають врахувати, що порт "Кавказ" використовується для обходу санкцій, вважає Клименко.

Прокуратура Гамбурга підтвердила DLF, що проти Hansa Heavy Lift і Heinz Corleis KG подано заяви про вчинення правопорушення і що ці звинувачення перевіряються. Тим часом МЗС Норвегії повідомило про розслідування проти норвезької компанії Titania kronos, яка видобула імовірно поставлену в Крим руду, передає DLF. Норвегія, яка не входить до складу ЄС, раніше приєдналася до санкцій, введених у зв'язку з анексією Криму.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075256
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору