EN|RU|UK
 Політика України
  19526  70
Матеріали за темою:

 "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу новий позов до "Газпрому" з вимогою перегляду тарифу на транзит

НАК "Нафтогаз України" 6 червня подала в Стокгольмський арбітраж новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом із ВАТ "Газпром"

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися суттєві зміни, а також якщо тариф не відповідає європейському рівню", – наголошують у компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків.

У компанії нагадують, що Стокгольмський арбітраж у своєму рішенні від 28 лютого 2018 року відхилив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу з процедурних причин.

"У березні 2018 року "Нафтогаз" направив "Газпрому" запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом. Підставами для запиту були суттєві зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню. Газпром зайняв неконструктивну позицію на переговорах, змусивши "Нафтогаз" звернутися в арбітраж, як це передбачено в контракті", – резюмують у компанії.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075253
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору