EN|RU|UK
 Політика України
  4105  18

 Україні потрібна нова політика у вугільній галузі, - Гройсман

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в Україні має бути запроваджена нова політика у вугільній галузі, яка дозволить проводити модернізацію державних шахт, збільшувати видобуток вугілля і ліквідувати заборгованості з виплати зарплат перед шахтарями.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, відповідаючи на запитання про ситуацію з невиплатами зарплат шахтарям.

"Я поставив чітке завдання профільному міністрові та міністрові фінансів України знайти можливості в рамках бюджету для того, щоб спрогнозувати до кінця року виплату заробітних плат без створення додаткових заборгованостей, але й цього замало. Нам потрібна абсолютно нова політика у вугільній галузі, і таке завдання стоїть перед міністерством (Міністерством енергетики та вугільної промисловості. - Ред.), і я вважаю, що за це несе персональну відповідальність міністр Ігор Насалик. Я наголошую, що це питання буде тепер у моєму порядку денному щодня", - сказав він.

Гройсман зауважив, що державі необхідно піти від практики дотування державних шахт із бюджету, яке оцінюється в 3 млрд грн на рік, і перейти до їх модернізації та збільшення видобутку.

"Ситуація справ у галузі є незадовільною. Це не влаштовує шахтарів і не влаштовує мене як прем'єр-міністра. Я вже неодноразово говорив профільному міністрові про те, що потрібно системно займатися реструктуризацією шахт, оновленням, модернізацією, збільшенням видобутку вугілля. Сьогодні виникає різниця між собівартістю видобутку вугілля та його ціною продажу - ця різниця не на користь державних шахт, і тому ми дотуємо кожну тонну вугілля, і ця дотація за рік становить 3 млрд грн", - зазначив прем'єр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075155
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору