EN|RU|UK
 За кордоном
  9470  32

 Нова російська ПВК "Патріот" почала воювати в Сирії, - "Дождь"

Нова приватна військова компанія "Патріот", імовірно пов'язана з міністерством оборони Росії, як мінімум з весни 2018 року бере участь у бойових діях у Сирії.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише "Дождь".

Про існування "Патріота" телеканалу повідомили співрозмовник на ринку охоронних послуг, офіцер Міноборони РФ та представники ветеранських організацій. Також військова компанія згадується поряд з ПВК "Вагнера" ​​у зверненні до російської влади, яке підписали генерал-полковник у відставці Леонід Івашов, глава міжнародної громадської організації "Честь і Батьківщина" Володимир Петров і голова комітету "Всеросійського офіцерського зібрання" Євген Шабаєв. Усі троє підтвердили "Дождю", що знають про існування ПВК "Патріот".

У заяві міститься вимога визначити правовий статус росіян, які пройшли бойові дії в складі ПВК, її планується найближчим часом направити в генпрокуратуру РФ, Верховний суд і президенту Путіну, розповів Шабаєв. Автори попереджають про кризу, що наближається, у ветеранському русі: до "Всеросійського офіцерського зібрання" вже три роки надходять скарги від поранених у боях у Сирії, які не отримують "соціальну, реабілітаційну та економічну підтримку" від держави через відсутність правового статусу співробітників ПВК.

Співрозмовники у ветеранських структурах пов'язують нову ПВК з міністерством оборони. "Патріот" формується, зокрема, з кадрових російських військовослужбовців, розповідає Шабаєв: "Туди переважно беруть професійних громадян, які, за нашою інформацією, досі проходять службу в міноборони". Це і чинні фахівці Головного управління Генштабу, і військові юристи, і бійці Сил спеціальних операцій, уточнює генерал-полковник Івашов.

Офіцер Міноборони, порівнюючи нову ПВК з "групою Вагнера", зазначив, що в "Патріоті" більше платять і краще ставлять бойові завдання. За даними Шабаєва, "залежно від спеціалізації зарплати можуть сягати від 400 тисяч до мільйона рублів. Робота триває місяць-два, триваліших контрактів тут не виникає". Командири "Патріота", на думку Шабаєва, можуть отримувати відсоток від угод між ПВК і замовниками її послуг.

Співрозмовник у ветеранських структурах розповів, що "Вагнер" і "Патріот" конкурували за отримання контракту, пов'язаного з охороною золотошукачів у Центральноафриканській республіці. За словами джерела, зрештою контракт дістався "Вагнеру" (про присутність бійців ПВК у республіці вже повідомляли ЗМІ). Також обидві військові компанії воюють і працюють у Сирії. "Якщо "Вагнер" частіше бере на себе бойові завдання, то "Патріот" більше займається охороною перших осіб", - додає співрозмовник "Дождя".

Як зазначено у зверненні "Всеросійського офіцерського зібрання", "Патріот" - не єдина нова ПВК. "Є інші компанії, які виходять на ринок, - точні їхні назви ми не знаємо, але знаємо, що вони входять до Лівії, Ємену, Судану, Брунею. Зараз триває цілий комплекс консультацій щодо африканських країн", - каже Шабаєв.

"Розмноження таких груп створює правовий хаос, - зазначає експерт Російської ради з міжнародних справ Антон Мардасов. - Як це буде оформлено? У нас зараз ПВК немає. Компанії оформляються як ПВП, що займаються військовим консалтингом, і щось робити вони можуть тільки за кордоном".

Міністерство оборони РФ не відповіло на запит телеканалу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075142
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору