EN|RU|UK
 Політика України
  8487  34

 У разі відсутності сірчаної кислоти підприємства ГМК зазнають втрат, - нардеп Гусак

Відсутність сірчаної кислоти на підприємствах ГМК призведе до серйозних втрат виробників.

Таку думку висловив народний депутат України, член парламентського комітету з питань транспорту Володимир Гусак, виступаючи на засіданні в Держрегуляторній службі, пише МінПром.

Водночас він зазначив, що питання вартості кислоти не настільки важливе, оскільки вона займає невелику частку в собівартості продукції, що випускається.

"Не так важливо, коштуватиме кислота 30 або 50 дол./тонну, порівняно з тими втратами, яких зазнають виробники в разі відсутності кислоти. Якби вітчизняні виробники сірчаної кислоти могли забезпечити металургів необхідним обсягом, не було б ніякої проблеми. Якщо це рішення (про введення квот на імпорт кислоти. - Ред.) набуде чинності з 1 вересня, то деякі коксохіми на кілька днів зупиняться і будуть величезні проблеми в економіці", - зазначив він.

В.Гусак висловився за необхідність скасування рішення, ухваленого Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі про введення квот на імпорт сірчаної кислоти. "Нехай виробники і споживачі кислоти сядуть за стіл переговорів. Приїдуть директори, вони сядуть і знайдуть рішення, підпишуть меморандум і не буде ніяких проблем", - запропонував нардеп.

"У директора коксохімічного заводу є багато інших питань, які значно більше впливають на фінансовий результат, на безпеку праці та ефективність. Я думаю, що це (прямі переговори між директорами заводів. - Ред.) було б найкращим рішенням і його можна знайти", - резюмував він.

Як повідомлялося, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 2 липня встановила квоти на імпорт в Україну сірчаної кислоти. Це розслідування щодо сірчаної кислоти ініціювали Східний ГЗК та об'єднання "Сумихімпром".

Раніше керівники великих коксохімічних і металургійних підприємств, а також галузевих асоціацій неодноразово попереджали про необґрунтованість квотування імпорту сірчаної кислоти і збитки для національної економіки від таких лобістських заходів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075127
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору