EN|RU|UK
 За кордоном
  15946  76

 Європарламент затвердив нові правила в'їзду в Шенгенську зону

Європейський парламент схвалив створення нової Європейської системи туристичної інформації та авторизації, яка почне діяти в 2021 році.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється на сайті Європарламенту.

"Громадяни країн, які не є членами ЄС, яким не потрібна віза, перед поїздкою в ЄС мають отримати допуск згідно з новими правилами, затвердженими парламентом у четвер", - йдеться в повідомленні.

Нова Європейська система туристичної інформації та авторизації, яка почне діяти в 2021 році, дозволить додатково перевіряти туристів, які подорожують без віз, із метою запобігти в'їзду неблагонадійних осіб, нелегальних мігрантів або осіб, які несуть потенційну епідеміологічну загрозу.

Громадяни більш ніж 60 країн і територій, яким не потрібна віза для в'їзду в ЄС, повинні будуть внести свої особисті дані (ім'я, дата і місце народження, стать і національність) в електронну анкету перед подорожжю, інформацію з закордонного паспорта (термін дії, країна видачі), адресу проживання, контактну інформацію та першу європейську країну, в яку вони збираються прибути. Допуск коштуватиме 7 євро. Для осіб віком до 18 років і старше 70 років - безкоштовно. Він буде дійсний три роки або до закінчення терміну проїзного документа.

Щодо судимостей і поїздок у зони конфліктів заявник також повинен буде інформувати владу про наявність будь-яких судимостей за вчинення серйозних кримінальних злочинів (таких як тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми або наркотиками, вбивство і зґвалтування), про перебування в певних зонах бойових дій або конфліктів і про будь-які адміністративні рішення, згідно з якими вони зобов'язані були виїхати з країни. Це стосується інформації за останні 10 років. У разі наявності судимостей пов'язаних із тероризмом, треба буде вказати відповідну інформацію за останні 20 років. Також буде потрібно додаткове роз'яснення про дату вироку і країну, яка його винесла.

Кожна анкета пройде автоматичну перевірку за всіма відповідними базами даних для того, щоб, серед іншого, перевірити, чи не був використаний загублений або вкрадений проїзний документ, а також чи не розшукується особа владою.

Переважна більшість тих, що подали заявку отримають допуск майже моментально. Якщо анкета міститиме інформацію про судимості, поїздки в зони конфліктів і приписи залишити країну, інформація буде перевірена в ручному режимі з метою визначити ступінь неблагонадійності, ризик нелегальної еміграції або потенційну епідеміологічну загрозу в індивідуальному порядку.

За законодавчий акт проголосували 494 депутати Європарламенту. 115 були проти, і ще 30 утрималися. Після затвердження парламентом, закон має формально затвердити Рада Міністрів, після чого його повинні опублікувати в офіційному віснику. Згідно із законодавством система має почати функціонувати в 2021 році.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075049
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору