EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3199  14

 У законопроекті про досудове блокування сайтів є "щілини, якими легко скористатися для боротьби з політичними і бізнес-конкурентами", - юрист-криміналіст Маляр

Юрист-кримінолог Анна Маляр вважає, що закон "про досудове блокування сайтів і технологічний тероризм" потрібно приймати, але змінити редакцію статей, що стосуються досудового блокування на таку, яка б не викликала у суспільства побоювань свавілля з боку правоохоронців і максимально обмежила сферу застосування цієї норми до злочинів проти основ нац. безпеки і проти миру.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Маляр зазначила: "Законопроект №6688 щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері, а в народі - "про досудове блокування сайтів та технологічний тероризм", викликав гарячу дискусію в суспільстві. Так і повинно бути. І це показник здорового громадянського суспільства.

Але поки що залишається серйозна проблема - люди коментують, але НЕ читають сам законопроект, а якщо читають, то не все розуміють через брак юридичних знань.

Тож вчора відбувся важливий в сенсі роз"яснення та аналізу цього законопроекту круглий стіл. Фахівці представили кожен свою позицію, аналіз та зауваження щодо резонансного законопроекту. За посиланням у першому коментарі підсумкові матеріали та відео".

Крім самої Маляр у круглому столі взяли участь Валерій Удовиченко - представник Служби безпеки України; Дмитро Дубов - завідувач відділом інформаційної безпеки і розвитку інформаційного суспільства Національного інституту стратегічних досліджень; Василь Володін - представник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Маляр продовжила: "Я вважаю, що безпеку в інформаційній сфері в мирний час і під час війни повинні регулювати різні норми. Тобто, на час війни повинні бути створенні більш серйозні запобіжники ворожій інформаційній зброї. 

Але це не привід для свавілля влади, зокрема правоохоронців. Я розумію, чому нинішня редакція законопроекту викликала такий резонанс і обурення. Бо там є шпарини, якими легко скористатись для боротьби з політичними та бізнес-конкурентами.

Тому, я запропонувала депутатам змінити редакцію статей, які стосуються досудового блокування на таку, яка б не викликала в суспільства побоювань свавілля з боку правоохоронців, та максимально обмежила сферу застосування цієї норми до злочинів проти основ нац.безпеки та проти миру".

"Окрему гарячу дискусію викликало визначенння технологічного тероризму в законопроекті. Тут, власне нема чого сперечатись, норму треба переробляти, бо вона "мертва" і не корелюється з Кримінальним кодексом. Але потреба нарешті зафіксувати в законі технологічний тероризм є. Це реалії в яких ми живемо, і терористи не чекають поки ми приймемо відповідний закон. Вони нищать високотехнологічні об"єкти, об"єкти критичної інфамаструктури", - резюмувала юрист.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3075023
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору