EN|RU|UK
 Політика України
  1833  3

 Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про "схеми" з "Родовід банком" і замовлення на його вбивство. ФОТО

3 липня в будівлі Дарницького суду м. Києва відбувся допит банкіра Сергія Дядечка як потерпілого. Він звинувачує колишнього нардепа Олександра Шепелєва в подвійному замаху на замовне умисне вбивство.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер".

Перед початком допиту Дядечко представився головою наглядової ради банку "Союз" і директором компанії "СБ Капітал", а також повідомив, що знає Шепелєва з 2009 року.

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 01
Прокурор і Дядечко зі своїм адвокатом.

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 02

Під час 2-годинної промови Дядечко розповів про себе, про знайомство з Шепелєвим, про діяльність у "Родовід банку" і два замахи на вбивство, нібито замовлені Шепелєвим.

"Я був одним з акціонерів" Родовід банку "і до липня 2009 року - віце-президентом ..."Родовід банк" активно ріс, і за капіталом і за кредитним портфелем ми до середини 2008 року увійшли в 20-ку найбільших банків України ...

У 2008 році сталася фінансова криза ... В "Родовід банку" утворився розрив близько 200 млн грн. "Родовід банк" попросив рефінансування у Національного банку. Перший транш був наданий ... Але тим не менше банківська криза тривала й урядом було прийнято рішення про рекапіталізацію низки банків ... Від мене та інших акціонерів згоду було отримано ... Але до цього Національний банк ввів режим тимчасової адміністрації. У лютому-березні 2009 тимчасовим адміністратором було призначено Сергія Щербину, слідом за яким, практично одночасно, приїхав і зайняв ключову посаду в банку Шепелєв Олександр, який був народним депутатом України і членом комітету з фінансово-банківської діяльності".

Дядечко розповів, що Шепелєв привів у "Родовід банк" своїх менеджерів, які раніше працювали в його "Європейському банку раціонального фінансування". Водночас Дядечко підкреслив, що відносини у них були нормальні і робочі.

"У липні 2009 року до мене підійшов тимчасовий адміністратор Щербина і попросив написати заяву про звільнення, пояснив, що Кабінету Міністрів, Міністерству фінансів ... не подобається, що серед менеджерів банку залишаються колишні акціонери. Я абсолютно розумію ситуацію ... написав заяву. .. до липня 2009, до мого звільнення, наскільки я пам'ятаю, я навіть не був знайомий з Олександром Шепелєвим. Після звільнення мене попросив приїхати в банк Денис Горбуненко, який виконував функції радника Щербини, колишній голова правління "Родовід банку", і познайомив мене з Олександром Шепелєвим...

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 03

Обговорювали низку питань, щоб показати зростання показників "Родовід банку" після рекапіталізації, було б непогано під низку проблемних кредитів взяти додаткове забезпечення ... У пана Шепелєва є земельні ділянки, які він давно їм придбав, перебували в його власності, але юридично були оформлені на велику кількість фізичних осіб. Це ділянки в Обухівському районі Київської області. Він хотів надати ці ділянки як заставу за вже існуючими кредитами. У "Родовід банку" були такі кредити, як засновника "Козирної карти" Задорожного і ще кілька, за якими кредити не обслуговувалися ... До мене він звернувся про надання людей, 4-5 осіб, на яких можна видати довіреності номінальних власників земельних ділянок, бо їх було багато ... розпаювання до 25 соток, а всього земельних актів на 70-80 гектарів, привезти цих людей одномоментно було практично неможливо.

Йшлося про додаткові застави до вже існуючих і не йшлося про виведення твердих існуючих застав".

Дядечко сказав, що погодився дати людей, і на них були оформлені довіреності. Землю передали в заставу і, за його словами, спочатку підозр це ні в кого не викликало. Але згодом Дядечко дізнався, що це зробили, щоб звільнити раніше передане в заставу майно - ресторани, будинки та ін. Тимчасовий адміністратор Щербина не захотів це підписувати і видав довіреність своєму раднику Денису Горбуненку.

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 04

"Один з кредитів, який був погашений, - 58 млн грн - пана Задорожного з "Козирної карти". Був виведений із застави ресторан "Дежавю". Після президентських виборів СБУ відкрила кілька кримінальних справ і мені стало відомо, що ці земельні акти були підробленими і фіктивними, ділянки практично не існували. Я став пред'являти претензії Горбуненку і Шепелєву, який мав чудову звичку записувати всі розмови ... Ці розмови збереглися на його ноутбуці і були вилучені співробітниками карного розшуку. Якщо ви хочете, вони з боку прокуратури можуть бути надані. Я висував претензії Шепелєву, що в результаті операцій він отримав будинок на Панфіловців ... Співробітниками СБУ був затриманий один з чотирьох чоловіків, яких я надав, - Геннадій Піскун ... Горбуненко мені сказав, що зрозумів, що земельні акти фіктивні через довгий проміжок часу. Щербина сказав, що відмовився від підписання цих документів, бо розумів, що земельні акти фіктивні".

Дядечко зазначив, що Горбуненко розповів йому і про інші зловживання в банку. Одне з них - це гонорар адвокатському об'єднанню "Бріарей" у сумі 320 млн грн або за тодішнім курсом $40 млн. Адвокати нібито затвердили в суді мирову угоду і погашення 3,77 млрд грн кредиту в "Родовід банку" земельною ділянкою.

"Фірташ і його компанія купили ділянку на Оболоні за мільярд гривень."Родовід банк" видав кредит низці компаній Фірташа ... Крім цього, в заставу були оформлені акції "Кримсоди", "Кримського титану", готель "Санкт-Петербург"... У 2008-2009 році при Тимошенко у Фірташа виникли проблеми з обслуговуванням кредитів, він перестав їх обслуговувати ... І постало питання, щоб забрати цю ділянку на Оболоні ... Була угода, що вони передадуть цю ділянку в ході банкрутства компанії. Це не було ніякою адвокатською роботою. Це було суто домовленість ... Він [Фірташ] погашав кредит на 2,5 млрд плюс відсотків на 700 млн ... а ділянку він купив на аукціоні за мільярд гривень. Фірташ звільнив свої застави - акції "Кримсоди", "Кримського титану", готель "Санкт-Петербург" і ін".

Дядечко розповів, що його допитували з приводу вищеописаних схем, а тимчасовий адміністратор банку Щербина три роки був під арештом. Він ще раз порадив суддям запитати у прокуратури записи розмов Шепелєва, в тому числі з Іванющенком, Клюєвим.

"У квітні 2011 затримали Піскуна. Я давав свідчення в травні 2011. 13.06.2011 СБУ змінила запобіжний захід Піскуну. Зняла з нього звинувачення щодо підписання цих документів. Я сказав Піскуну, що ти можеш давати повністю правдиві свідчення. Я дам свідчення, що мене про це просили Шепелєв і Горбуненко. Я дав правдиві свідчення та повідомив про це Шепелєву. Ця розмова також записана ... Після затримання Піскуна я сказав Шепелєву, що він повинен надати юридичну допомогу в його звільненні ... Він сказав, що у нього є люди, які це питання зроблять ... За $200 тис. він готовий це дуже швидко вирішити і зробити .... Я передав у присутності Шепелєва його помічникові та адвокату Пермякову Аркадію $200 тис... за юридичне сприяння в звільнення Піскуна. Цього не сталося. Я заявляв Шепелєву, що ти зобов'язань не виконав ... Я вимагаю повернути $200 тис. Шепелєв повернув мені $100 тис. А інші $100 тис. сказав, що людина, що отримував, вважає, що є величезна заслуга його, що Піскуну був змінений запобіжний захід, і він не збирається повертати.

Я попросив прізвище та ім'я цієї людини, щоб зрозуміти, яка заслуга і робота була проведена. Довгий час Шепелєв заперечував, не давав мені дані цієї людини. Нарешті, в грудні 2011 року він призначив мені зустріч біля ресторану ... Шепелєв приїхав в спортивній куртці і передав мені папір, на якому було написано - Гайсинський Юрій і номер телефону (до 2007 року Юрій Гайсинський очолював прокуратуру Київської області, також екс-прокурор має посвідчення адвоката. - Ред.). Фактично це була остання зустріч до подій, які відбулися в березні 2012 року. Шепелєв мені передав папір з прізвищем Гайсинського в середині грудня, перед новорічними святами. Я не робив спроб зустрічі. Потім я був зайнятий, моя команда брала участь у європейських змаганнях з баскетболу. Я був у кількох відрядженнях.

19 березня 2012 року, коли я їхав у вечірній час по дорозі з банку "Союз" додому на Софіївську Борщагівку, мою машину розстріляли із засідки. В автомобіль влучило 18 куль. Я був разом зі своїм водієм і охоронцем ... За щасливим збігом обставин ... мене кулі не зачепили. Я дістав тільки легкі поранення від осколків металу і скла. Були поранені також мій охоронець і водій.

Коли вони тікали з місця замаху, вони випадково нарвалися на охоронця складу ... і розстріляли його. Він отримав важке поранення, перебиті обидві кістки таза, йому робили кілька операцій, але практично людина пересувається з великими труднощами, залишився інвалідом на все життя. Це сталося близько 21.00 19 березня 2012 року. Я був шокований цією подією. Деталі цього замаху розглядаються іншим судом. Щодо чотирьох виконавців - Шевченківським, Шепелєва - Києво-Святошинським.

Тоді я змушений був виїхати і перебував за межами території України по грудень 2012 року. До певного періоду часу я не розумів, хто скоїв на мене замах на замовне вбивство. Це стало мені відомо в липні 2012 року завдяки копіткій і дуже правильній роботі співробітників карного розшуку. Були виявлені виконавці, які протягом трьох місяців їздили за мною, відстежували мене і встановлений факт, що вони супроводжували мене в грудні 2011 року, коли я востаннє приїжджав із Шепелєвим у ресторан ... Стежили за мною за розпорядженням кума Шепелєва - якогось Василя Даниліва".

15 липня 2012 року Данилів як організатор і ще три співучасники були затримані. Дядечко пояснив, що не міг повернутися в Україну, поки Шепелєв був народним депутатом, мав недоторканність і його неможливо було швидко затримати.

"Це були парламентські вибори. Шепелєв ходив по кабінетах Партії регіонів і БЮТ, записував якісь розмови, торгувався за прохідні місця в списку. В результаті прийняв рішення балотуватися у Вінницькій області по мажоритарному округу, де у нього був знайомий губернатор - Микола Джига. За кілька днів до виборів була інформація, що він знімається ... Проте він балотувався, посів 8-ме місце, не набрав необхідної кількості голосів і не став народним депутатом і зрозумів, що в день оголошення скликання нової Верховної Ради він втратить недоторканність і буде арештований ... На той час Данилів дав свідчення, які викривали Шепелєва".

Далі Дядечко згадав іншу справу про вбивство власника "Автокразбанку" Сергія Кириченка. У липні 2012 року був затриманий ще один кум Шепелєва - Чередниченко, який 15 років працював його водієм. Він був у розшуку за організацію вбивства Кириченка, визнав провину, був засуджений і дав свідчення, що замовником був Шепелєв.

Також Дядечко послався на свідчення начальника служби безпеки Шепелєва, який повідомив, що за два місяці до замаху бос дав йому вказівку купити два автомати Калашникова.

"Я в Україну повернувся тільки в грудні 2012 року, коли дізнався, що Шепелєв полетів з України 18 листопада 2012 року, за два тижні до скликання нової Верховної Ради.

Шепелєв разом з членами сім'ї полетів з Києва до Франції, в Ліон. Я повернувся в Україну і розумів необхідність розшуку Шепелєва, оскільки він напевно буде робити повторні спроби позбавлення мене життя ... Я найняв європейське детективне агентство, німецьке, що надало мені інформацію, що 10 грудня 2012 року Шепелєв чартерним літаком прилетів з Монреаля до Праги і ховається в Празі. У Празі в той час був адвокат Бадзюк (один Із засновніків АТ "Бріарей". - Ред.), що ховається від слідства... Я розумів, що в Празі Шепелєв перебуває в постійному контакті. Або Бадзюк, або дружина Василя Даниліва Мар'яна Зелемова. Я надав інформацію співробітникам карного розшуку України і вони відправили офіційний запит в Інтерпол. Шепелєв перебував у Чехії і проживав у Зелемової ... Коли до неї прийшли співробітники Інтерполу, вона сказала, що не знає про місцезнаходження Шепелєва. Це спонукало її до переїзду разом з сім'єю Шепелєва в Будапешт, в Угорщину, з причини, що у Василя Даниліва були тісні і міцні зв'язки з місцевими бізнесменами і чиновниками. Приїхавши в лютому-березні 2012 року в Будапешт, Шепелєв отримав угорський паспорт на прізвище Шевченко ... Отримав інформацію, що Шепелєв використовує в своєму спілкуванні виключно закритий канал зв'язку ... Месенджери тоді не використовувалися. Шепелєв закупив обладнання, яке дозволяло забезпечити закритий VPN-канал для телефонного зв'язку, листування ...

У травні 2013 року Шепелєв зробив спробу виманити мене на територію Російської Федерації. Зі мною зв'язався мій давній бізнес-партнер Михайло Комісарук, який повідомив, що є якимось родичем Шепелєва і що він хотів би побачити вас та передати докази невинності Шепелєва, що є відео чи аудіо, які підтверджують його невинність в замаху на моє вбивство ... Спочатку моя мета була виманити Шепелєва з метою його затримання співробітниками правоохоронних органів ... Ми домовилися про зустріч в аеропорту "Домодєдово" ... Шепелєв фактично утримував мене в віп-терміналі 4-5 годин. Зрозумівши, що Шепелєва не буде, я полетів ... Він [Шепелєв] розробив план, умовив свого кума, громадянина Росії сфальсифікувати матеріли кримінальної справи щодо мене. Співробітники Північно-Кавказького федерального округу повинні були зареєструвати матеріали кримінальної справи і підробити докази моєї вини ... Він вирішив сфальсифікувати матеріали, що я фінансував терористичні акції на території Чеченської Республіки. Цю ідею йому подав його кум Захаров, який був знайомий зі співробітниками правоохоронних органів Північно-Кавказького федерального округу. План полягав у тому, щоб видати пакет документів, який дозволяє мене затримати, оголосити в міжнародний розшук, доставити на територію РФ, пред'явити обвинувачення у фінансуванні тероризму на території Чечні ... У Шепелєва був знайомий Прокопчук, який був представником України в Інтерполі протягом понад 3 років (ймовірно, мова про Дмитра Прокопчука, який був представником України в генштабі Інтерполу в Ліоні. - Ред.). Він дав висновок Шепелєву і Бадзюку, що можливо ... затримання на території Європи і екстрагування в Росію ... Захаров назвав Шепелєву суму за цю послугу в розмірі 1 млн 300 тис. доларів ... Основна сума 1 млн 200 тис. доларів була перерахована 23 квітня 2013 року. безготівковим переказом ... "

У липні 2013 року Шепелєва затримали в Угорщині і він, як стверджує Дядечко, був змушений відкрити свій план синові і тестю, які повинні були координувати його в подальшому. На початку липня 2013 Захаров прилітав до Києва нібито на зустріч з тестем Шепелєва - Михайлом Фриденталем.

Дядечко розповів, що російським правоохоронцям було передано його анкетні дані. Також назвав рішення суду про взяття під варту постановою слідчого про оголошення його в розшук і затримання, лист про направлення інформації про Дядечка в бюро Інтерполу РФ.

Він зазначив, що це важливо, оскільки пізніше, коли Шепелєв втік до Росії, то отримав статус потерпілого, нібито заявивши, що у нього шахрайським шляхом виманили 1 млн 200 тис. доларів. Тільки в 2017 році, коли з України надійшли матеріали, слідчий комітет РФ перекваліфікував Шепелєва в підозрюваного і суд постановив взяти його під варту. 26 грудня 2017 саме під загрозою арешту Шепелєв нібито вирішив покинути Росію.

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 05

Виступ Дядечка тривав понад дві години, тому суд вирішив продовжити допит на наступному засіданні. Екс-напрдеп Шепелєв, слухаючи виступ Дядечка, активно робив нотатки.

Справа екс-нардепа Шепелєва: Банкір Дядечко розповів про схеми з Родовід банком і замовлення на його вбивство 06

Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід колишньому народному депутату Олександру Шепелєву у вигляді утримання під вартою до 8 квітня 2018 року.

8 лютого 2018 року Шепелєва затримали співробітники Служби безпеки України. У нього виявили кілька документів, серед яких посвідчення співробітника так званого "міністерства державної безпеки Донецької народної республіки". Головною військовою прокуратурою здійснюється досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

У суді, куди його доставили для обрання запобіжного заходу, Шепелєв розповів журналістам, що невідомі затримали його кілька днів тому. За його словами, вони представилися працівниками військової прокуратури і силою вибивали з нього інформацію про представників влади, зокрема Президента Петра Порошенка і лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.

Наприкінці грудня 2012 року підозрюваного Шепелєва оголошено в міжнародний розшук. У липні 2013 року його було затримано на території Республіки Угорщина та за результатами проведення процедури екстрадиції в березні 2014 року доставлено на територію України.

Однак у липні 2014 року Шепелєв із метою ухилення від кримінальної відповідальності втік із-під варти, через що його того ж дня повторно оголосили в міжнародний розшук, і суд обрав стосовно нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Працівниками правоохоронних органів Російської Федерації 19 березня 2015 року Шепелєв був затриманий на території Московської області за підозрою в скоєнні зазначених злочинів. У серпні 2016 року стало відомо про звільнення Шепелєва з російського СІЗО.

Олександр Шепелєв підозрюється в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"), ст. 209 ("Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом"), ч. 2 ст. 366 ("Службове підроблення"), ч. 3 ст. 289 ("Незаконне заволодіння транспортним засобом"), ч. 2 ст. 115 ("Умисне вбивство"), п. 1, 5, 9, 11, 12, 13 ч. 2 ст. 115 ("Умисне вбивство").

Нагадаємо, Шепелєв був народним депутатом п'ятого і шостого скликань. Обирався за списком "Батьківщини", але в 2010 році перейшов в парламентську фракцію Партії регіонів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074927
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору