EN|RU|UK
 Політика України
  19196  85

 Спроби зупинити лісозаготівлю на Закарпатті неминуче викликатимуть спротив місцевого населення, - Москаль

Спроби зупинити лісозаготівлю на Закарпатті, особливо у високогірних районах, викликатимуть спротив місцевого населення.

Про це йдеться в заяві голови Закарпатської ОДА, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо в 2015 році обсяги заготівлі деревини від усіх видів рубок на Закарпатті становили 1 мільйон 402,6 тисячі кубометрів, то у 2016-му цей показник знизився до 1 мільйона 373,4 тисячі кубометрів, а в 2017-му – до 1 мільйона 204,1 тисячі кубометрів деревини. Різниця між 2015 та 2017 роками становить 198,5 тисячі кубометрів деревини, тобто майже 15 відсотків. Цього року тенденція до зменшення лісозаготівлі буде збережена. Водночас обсяги реалізації лісопродукції в грошовому виразі, платежі до бюджету, середньомісячна зарплата працівників лісової галузі та інші фінансово-економічні показники діяльності постійно зростають. Так, якщо в 2015 році обласним управлінням лісомисливського господарства було надано робіт та послуг на 616,8 мільйона гривень, то в 2016 році цей показник зріс до 761,9 мільйона гривень, а в 2017-му – до 887,9 мільйона гривень", - заявив Москаль.

За його словами, "лісове господарство – одна з небагатьох галузей Закарпаття, яка працює стабільно і забезпечує роботою з пристойною зарплатою понад три тисячі осіб".

"Ці люди у випадку втрати роботи будуть змушені виїжджати на заробітки за кордон, а бюджети різних рівнів втратять величезні надходження. Тому різного роду експерти, активісти, екологи й журналісти мають зрозуміти, що спроби зупинити лісозаготівлю, особливо у високогірних районах, неминуче викликатимуть спротив місцевого населення. Так само, як і спроби зупинити будівництво рекреаційних туристичних комплексів. Теоретично можна все Закарпаття перетворити на природний заповідник, але тоді доведеться виселити масу людей. Тому що в гірських районах, крім лісозаготівлі й туризму, просто немає чим займатися", - додав Москаль.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074917
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору