EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2966  13

 Денісова звернулася до Москалькової з приводу порушень у РФ прав українців Гриба і Клиха

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова направила в апарат російського омбудсмена Тетяни Москалькової листи у зв'язку з можливим порушенням прав українців Павла Гриба і Станіслава Клиха.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт омбудсмена, один із листів стосується інформації про побиття політв'язня Павла Гриба.

"Отримано інформацію про те, що під час етапування до пенітенціарної установи Ростова-на-Дону громадянина України Павла Гриба жорстоко побили інші в'язні. Крім того, у Павла відібрали всі речі і продукти харчування, які напередодні були передані представниками Генерального консульства України. Також стало відомо, що 20-річний український політв'язень страждає сильним головним болем і слабкістю, йому не дають необхідні ліки", - йдеться в повідомленні прес-служби.

З огляду на вищевикладене, Денісова підготувала звернення до робочого апарату уповноваженого з прав людини РФ, в якому, "зокрема, зазначається, що стан здоров'я Павла Гриба і порушення його права на особисту безпеку, гарантовані кримінально-виконавчим законодавством Російської Федерації, викликають велике занепокоєння".

Також у листі висловлено прохання вжити всіх необхідних заходів для дотримання прав Павла Гриба, надати йому необхідну кваліфіковану медичну допомогу і всіляко сприяти гарантуванню особистої безпеки як Павла, так і інших ув'язнених громадян України на території Російської Федерації.

У другому листі Людмила Денісова звертає увагу, що українського ув'язненого Станіслава Клиха повторно помістили в обласну психіатричну тюремну лікарню Магнітогорська (РФ).

"Згідно з існуючою інформацією, ув'язнений жодного разу не давав дозволу на госпіталізацію і до нього застосовується примусове лікування невідомими препаратами", - наголошується в повідомленні уповноваженого Верховної Ради.

Денісова просить російську колегу повідомити про підстави переведення українського політв'язня у вказаний медичний заклад із наданням відповідних документів, а також сприяти проведенню його незалежного медичного обстеження українськими або іноземними лікарями.

Нагадаємо, 3 липня російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила, що український політичний в'язень Станіслав Клих перебуває в Обласній психіатричній тюремній лікарні у Магнітогорську. Того ж дня з'явилася інформація про те, що незаконно утримуваного у РФ громадянина України Павла Гриба під час етапування у Ростов-на-Дону жорстоко побили російські в'язні, а також забрали у нього всі речі і продукти харчування.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074873
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору