EN|RU|UK
 Суспільство
  25656  166
Матеріали за темою:

 Представник УПЦ - рішення про автокефалію ухвалюватиметься не в Константинополі і не в Москві

Рішення про автокефалію має прийматися не в Константинополі, не в Москві, а в Києві і тільки після подолання розколу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це Радіо Свобода заявив Микола Данилевич, протоієрей, прес-секретар УПЦ МП, коментуючи слова Вселенського патріарха Варфоломія про те, що Константинополь ніколи не визнавав церковної влади Москви над Україною.

Протоієрей зазначив, що "це не перша заява такого роду, яка звучала з вуст представників Константинопольського патріархату. Це точка зору архієреїв, патріарха. Але це ще не точка зору церкви. Точку зору церкви висловлює собор, синод, тобто колегіальний орган управління церквою".

Проте помилково вважати, що УПЦ проти автокефалії, каже Данилевич.

"Але наразі рішення прийнято саме таке. Наша позиція - спочатку має бути єдність, а потім Томос. Нам потрібно подолати церковне розділення, розкол, який є в Україні, тут. Зараз зовнішні сили користуються цим поділом, який є в українському православ'ї. У тому числі Константинополь користується. Всі користуються. Тому рішення має бути в Києві. Не в Константинополі, не в Москві".

Протоієрей також вважає, що рішення українського питання може затягнутися на роки, зокрема і надання Томосу. Але воно, судячи з настроїв серед помісних православних церков, має бути прийнято так, щоб не була порушена всеправославна єдність.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він провів зустріч із предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074862
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору