EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  14745  88

 Україна вже відчуває наслідки кліматичних змін, це і посилення засух, і збільшення інтенсивності опадів, - Семерак

Погодні аномалії, зафіксовані в Україні протягом останніх років, підтверджують наявність негативних процесів зміни клімату.

Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, доповідаючи під час парламентських слухань, присвячених виконанню Україною міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Він зазначив, що йдеться як про посилення посух, збільшення тривалості спекотних періодів (так званих "хвиль спеки"), так і про повторюваність та збільшення інтенсивності гроз, градів, шквалів.

"Достатньо згадати останній місяць, коли в Карпатах випав сніг, а сильні зливи спричинили повені на Прикарпатті та вкотре завдали великих збитків людям, які там проживають. Тобто зміна клімату несе загрози для здоров’я населення та стану екосистем і призводить до значних економічних збитків. Мабуть, в Україні немає жодної сфери життєдіяльності людини, яка б не зазнала впливу у зв’язку зі змінами клімату", - пояснив Міністр.

Він також навів дані Українського гідрометеорологічного центру, згідно з якими підвищення середньої річної температури повітря в Україні на кінець 2017 року становило 1.1°С, що перевищує підвищення глобальної температури. "Протягом останніх років в Україні майже вдвічі зросла повторюваність днів із максимальними температурами влітку, що перевищують 35 та навіть 40°С. Це вже категорія екстремальних погодних явищ", - резюмував Остап Семерак.

Водночас він зазначив, що в Україні лише починає формуватися нова кліматична політика і саме з цією метою наша держава однією із перших в Європі підписала та ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу.

"Цей документ закладає не лише нові доктрини кліматичної політики, але й фінансові інструменти для протистояння кліматичним змінам майже всіх країн світу. На жаль, для більшості українців кліматична політика поки що є чимось абстрактним. Для її успішної реалізації потрібна політична воля на ухвалення одночасних рішень у всіх секторах економіки, включаючи енергетику, промисловість, агропромисловий комплекс, транспорт, землекористування, а також збереження і відтворення екосистем", - резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, перший в Україні екологічний бот почав свою роботу 4 липня. Програма збирає низку екологічних даних. Зокрема вона дасть змогу отримувати в режимі реального часу інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВС), куди надходять дані від суб'єктів господарської діяльності про намір здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Крім того, екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 і 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами та дані суб'єктів господарювання з податковим боргом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074856
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору