EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5496  13

 Якщо в екоботі немає дозвільних документів щодо якогось підприємства, звертайтеся в поліцію, - Семерак

Перший в Україні екологічний бот відображатиме всі документи, що стосуються впливу на навколишнє середовище, різноманітних підприємств. Про діяльність компаній без дозвільних документів необхідно повідомляти у Держекоінспекцію та Нацполіцію.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що ухвалений взимку Закон "Про оцінку впливу на навколишнє середовище" визначає перелік планової діяльності, яка має бути оцінена на предмет впливу на навколишнє середовище. Діяльність без ОВС та дозвільного документа є кримінальним злочином.

Міністр додав, що бізнес переважно сприйняв закон вороже, проте він відповідає європейським нормам: "Закон новий. Він ліквідував старий закон про державну екологічну експертизу, який мав корупційні ризики".

"Жодне підприємство, і це зазначено в законі, не може розпочати діяльність без процедури оцінки впливу на навколишнє середовище. Всі дозвільні документи фіксуються і враховуються в уповноважених органах. І якщо вони не потрапили в бот, це означає, що вони не потрапили до реєстру . Це може бути технічною помилкою. Тому якщо ви побачили, що в боті відсутній якийсь дозвіл, сміливо звертайтеся до екологічної інспекції", - зазначила одна з ініціаторів створення бота, активістка Save Dnipro Ірина Черниш.

Міністр Семерак у таких випадках порекомендував насамперед звертатися в поліцію, оскільки Держекоінспекція не є правоохоронним органом.

"Якщо ви знаєте, що хтось реалізує таку діяльність без оцінки впливу на навколишнє середовище... Наприклад, хтось побудував курник і працює без певних дозволів. Звертайтеся до Національної поліції. Також звертайтеся до Державної екологічної інспекції. Закон дає правила, яких слід дотримуватися, але їх ще й потрібно контролювати. Контроль здійснює громадськість, громадські організації, ЗМІ, органи державної влади, поліція і Держекоінспекція", - зазначив він.

Нагадаємо, у середу, 4 липня, почав роботу перший в Україні екологічний бот. Програма збирає низку екологічних даних. Зокрема вона дасть змогу отримувати в режимі реального часу інформацію про оновлення записів у Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВС), куди надходять дані від суб'єктів господарської діяльності про намір здійснювати планову діяльність (будівництво, реконструкція тощо). Крім того, екобот моніторить оновлення даних про дозволи на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємств-забруднювачів 1, 2 і 3 груп, спеціальні дозволи на користування надрами та водокористування, а також інформацію про ліцензії на поводження з небезпечними відходами та дані суб'єктів господарювання з податковим боргом.

Творці програми - активісти ініціативи Save Dnipro.

Щоб скористатися програмою, досить підписатися на послугу. Інформація про виявлені зміни надходитиме в режимі он-лайн. Від сьогодні програма працює в Telegram, а найближчим часом буде доступна в інших месенджерах - Facebook Messenger, Skype і Viber.

Користування екоботом є безкоштовним.

Ознайомитися з програмою можна на сайті SaveEcoBot або на сторінці у Фейсбуці.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074844
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору