EN|RU|UK
 Політика України
  4592  12

 На члена ЦВК Махніцьку тиснуть із метою її звільнення, - ОПОРА

На члена Центральної виборчої комісії Катерину Махніцьку тиснуть з метою спонукати її достроково подати заяву на звільнення за власним бажанням.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА повідомляє, що упродовж останніх днів отримувала інформацію з різних джерел про спроби спонукати члена Центральної виборчої комісії Катерину Махніцьку подати заяву про дострокове припинення її повноважень.

В ГМ ОПОРА заявляють, що такі дії мають ознаки незаконного тиску на посадову особу виборчої комісії найвищого рівня, з метою звільнення додаткового вакантного місця перед голосуванням за оновлення складу ЦВК.

Нагадаємо, що Катерина Махніцька була призначена на посаду в квітні 2014 року за квотою ВО "Свобода" і її повноваження завершуються у 2021 році.

"Відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства, ЦВК є колегіальним державним органом, який здійснює свої повноваження самостійно, незалежно від інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Втручання представників будь-яких сторонніх органів, посадових та службових осіб у роботу ЦВК та її членів забороняється", - йдеться в повідомленні ГМ ОПОРА.

ОПОРА зауважує, що спроби впливати на членів ЦВК у спосіб, заборонений законом, є загрозою для процесу забезпечення об’єктивності та безсторонності комісії напередодні важливих загальнонаціональних виборів 2019 року.

"Висловлюючи занепокоєння щодо інформації про тиск на члена виборчої комісії, ОПОРА закликає всі сторони політичних переговорів з питань нового складу ЦВК дотримуватися законодавства, не вчиняти будь-яких дій, які можуть підірвати остаточно довіру як до процесу переобрання, так і комісії в цілому. У разі наявності підстав, правоохоронні органи України мають вжити заходів із припинення незаконних дій органів влади чи окремих посадових осіб і забезпечити належні умови для законної діяльності членів ЦВК", - йдеться в повідомленні.

Крім того, ОПОРА закликає Верховну Раду України, депутатські фракції та групи проявити політичну відповідальність і невідкладно ухвалити законне рішення щодо ротації членів ЦВК, повноваження яких уже завершилися.

Нагадаємо, спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що парламент розгляне призначення нового складу ЦВК у четвер, 5 липня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074841
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору