EN|RU|UK
 Політика України
  6106  9

 Кіхтенко про міжнародний наркотрафік через Україну: Кокаїн - кур'єрами-ковтачами з Латинської Америки, героїн - з Азії, НПР - поштою з Китаю

Географічне положення і розвинена транспортна інфраструктура роблять Україну привабливою для міжнародних наркоугруповань.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", про це повідомив начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.

"Якщо говорити про міжнародні канали постачання наркотиків, які здійснюються наркокур'єрами, то мова зазвичай про розміри від 1 до 5 кг. Кокаїн, наприклад, зазвичай поставляється авіатранспортом з країн Латинської Америки в потайних відділеннях багажу або у власному тілі так званими кур'єрами-ковтачами, героїн – з країн Азії, нові психоактивні речовини - з Китаю міжнародними поштовими відправленнями", - розповів він.

До того ж географічне положення і розвинута транспортна інфраструктура роблять Україну привабливою для міжнародних злочинних наркоугруповань, передовсім тих, що здійснюють транзитні поставки в країни ЄС. Зокрема, раніше був активним так званий "Північний маршрут", який проходив через східні області України. Після початку бойових дій маршрути наркопоставок змістилися, щоб уникнути ризиків.

"Якщо говорити про контрабандні канали, то так званий "Північний маршрут" поставок героїну (з Афганістану через Таджикистан, Киргизію, Казахстан, Росію в Україну і далі в країни ЄС) раніше дійсно пролягав серед іншого і через Донецьку область. Але також, наприклад, затримувалися наркоугруповання і здійснювалися рекордні вилучення героїну, який надходив в нашу країну по "Північному маршруту" через Сумську область. Тобто у нас є і інші прикордонні області з РФ, які можуть використовуватися міжнародними наркоугрупованнями без додаткових ризиків, пов'язаних з бойовими діями", - пояснив Кіхтенко і уточнив, що зараз в українських правоохоронців немає жодної інформації, що підтверджує, що поточна ситуація на Донбасі як-небудь вплинула на місцеві наркоугруповання і надала їм які-небудь додаткові можливості.

Також функціонує так званий "Балканський маршрут", проте затримання партій, що поставляються по ньому, часто відбуваються на кавказькому відгалуженні правоохоронцями Азербайджану і Грузії, задовго до українського кордону.

"Але це все стосується поставок наркотиків в особливо великих розмірах", - підкреслив Кіхтенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074778
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору