EN|RU|UK
 Політика України
  1960  4

 Кабмін створив Національний фонд досліджень

В Україні буде створено Національний фонд досліджень, в завдання якого входитиме підтримка фундаментальних і прикладних досліджень, а також науково-технічних розробок.

Як інформує Цензор.НЕТ, проект Фонду представила міністр освіти Лілія Гриневич на засіданні уряду в середу, 4 липня.

Фонд буде розподіляти кошти на наукові дослідження на конкурсній основі. Управлятиме Нацфондом сам уряд України. Органами управління Нацфонду будуть його глава, наглядова рада, наукова рада та дирекція. Також Кабмін встановив граничну чисельність співробітників у кількості 60 осіб.

Основними завданнями Фонду досліджень буде підтримка фундаментальних досліджень в галузях природознавчих, технічних, суспільних і гуманітарних наук, а також підтримка прикладних досліджень та науково-технічних розробок у пріоритетних напрямах розвитку науки і техніки.

"Збільшуймо його (фінансування науки. - Ред.), найперше, в грантову підтримку - в цей Фонд. Якщо експерти кажуть, що грантове фінансування науки повинно бути на рівні 40%, ми зараз доходимо до грантової підтримки в 10-15 %", - сказала міністр.

"Передбачається, що саме цей фонд відповість на деякі виклики, які пов'язані з недостатністю прозорості фінансування, і щоб це фінансування потрапляло до найкращих", - додала Гриневич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074705
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору