EN|RU|UK
 Політика України
  5264  9

 Мін'юст має намір залучити юррадника для стягнення за кордоном із "Газпрому" 172 млрд грн за рішенням АМКУ

Міністерство юстиції України має намір залучити юридичного радника для визнання і виконання рішення українського суду в іноземних юрисдикціях про сплату російським "Газпромом" 172 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення Кабінету Міністрів дозволити Мін’юсту застосувати переговорну процедуру, на сьогодні сума стягнутих із "Газпрому" коштів на території України становить 72,798 млн грн переважно за рахунок акцій і дивідендів ПрАТ "Газтранзит".

Юррадник здійснить аналіз можливості визнання та звернення до виконання рішення українського суду в Нідерландах та Великій Британії.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату. Це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами.

Уже розпочався арешт активів, що належать "Газпрому" в Україні. До їх переліку потрапило майно компаній "Газпром збут Україна" та "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України", а також акції "ПівденНДІДіпрогаз" і "Газтранзиту".

"Газпром" не визнає правомірності накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074695
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору