EN|RU|UK
 Політика України
  7687  33

 Рада відхилила квоти на соцрекламу із зображеннями воїнів і волонтерів. Популістів не цікавлять фронт і наші Герої, - Корчинська

Народні депутати Верховної Ради порушили свій обов'язок перед нашими захисниками, відхиливши проект закону № 7360 про встановлення обов'язкової квоти в 2% на розміщення соціальної реклами із зображенням учасників бойових дій, волонтерів та інших осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Про це Цензор.НЕТ заявила депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська, коментуючи вчорашнє голосування парламенту. Зауважимо, щозаконопроект підтримали лише 178 народних обранців.

"Мене особисто обурив той факт, що тільки половина людей із присутніх у залі підтримали розміщення фотографій наших героїв, які мають офіційні державні нагороди. Передовсім, це нагороджені званнями Героїв України, орденами Богдана Хмельницького, княгині Ольги, "За мужність", "За заслуги".

Цей проект ми готували два роки. Протягом двох років ми його кілька разів допрацьовували на прохання комітету. Нарешті в січні Комітет свободи слова його підтримав. Тому що спочатку ми наполягали на тому, щоб всі громадські ради організацій ветеранів АТО (російсько-української війни, те, що зараз офіційно називається ООС), волонтерських організацій, які допомагають фронту, розподіляли цю квоту і пропонували тих людей, які походять з цих міст, районів, областей, на розміщення на сторінках соціальної реклами", - пояснила вона.

Це зовнішня реклама, і за законопроектом, який підтримав комітет, це мало бути не менше 2% від загальної площі зовнішньої реклами. Документ передбачав встановлення обов'язку розповсюджувачів зовнішньої реклами, незалежно від їх форми власності, розміщувати соціальну рекламу у вигляді зображень фотографій і інших художніх творів учасників бойових дій, добровольців, волонтерів та осіб, які мають заслуги перед Батьківщиною за участь у бойових діях, осіб, які мають державні нагороди.

Крім того, як зазначила Корчинська, на час розміщення соціальної реклами із зображенням військових і волонтерів розповсюджувач звільнявся б від сплати оренди за користування носіями реклами, які перебувають у державній або комунальній власності.

"У нас шість авторів цього законопроекту. Це все люди, які або безпосередньо воїни АТО, або волонтери, які роками допомагають фронту. Нам здавалося, що це найоптимальніша форма, на яку не просто мають право Герої війни, а яку їм держава вже давно заборгувала. Тому що коли хлопці повертаються з війни, їх ніщо не об'єднує з великою країною. Єдина, можливо, форма, на наше переконання, це було, щоб їх побратими, які вже віддали своє життя за Батьківщину, і ті, які зараз воюють на сході, нагороджені державними нагородами за відвагу, за врятовані життя, в обов'язковому порядку були на носіях зовнішньої реклами", - зазначила вона.

На її думку, те, що вчора проголосували всього 178 депутатів, свідчить, що народні обранці не тільки не хочуть чути про те, що війна триває, і що у нас є втрати, а й про те, що це їх не цікавить.

"В першу чергу перед виборами вони зараз опікуються своїми інтересами, а не тим, щоб суспільство знало своїх героїв. Це 47 Героїв України, 29 з них - посмертно. Я не уявляю собі, чому досі, наприклад, у Львові не висять на носіях зовнішньої реклами портрети Василя Сліпака. Це людина, яка народилася у Львові, який був всесвітньо відомим оперним співаком. Він добровольцем пішов на фронт. Захищаючи своїх товаришів на Світлодарській дузі від кулемета, загинув.

Я не уявляю собі, як можуть не знати в місті Рокитне Київської області Ігоря Зінича. Йому було 25 років. Він санінструктор, фельдшер, який 58 життів наших військовослужбовців, кіборгів врятував в аеропорту. Він відмовився вийти з ДАП, залишився з пораненими і загинув з ними.

Я не уявляю собі, що люди в Умані не можуть бачити Кизила Андрія. Це один з наймолодших за весь час на фронті 23-річний заступник командира 1-го батальйону 72-ї бригади, який взимку 29 січня 2017 року не просто захистив Авдіївку, а відкинув ворога на позиції "Алмаз", яка зараз називається "Орел" . Він взяв на себе найважчий бій. Ця людина була надією і гордістю наших збройних сил. Це була страшна втрата.

Я не уявляю собі, як може місто Київ не бачити портрети Василя Тарасюка. Це побратим Андрія Кизила, командир роти в тому ж батальйоні 72-ї бригади, який рік тому сам на сам із СПГ вийшов на танк. Він був найближче до ворожого танку, обстрілювали хлопців його роти, серед яких були і поранені. Через постійні обстріли їх неможливо було евакуювати. Він своїм подвигом врятував кілька десятків військовослужбовців своєї роти. Він живий, він зараз працює. І я не розумію, чому наші діти і жителі Києва не знають його в обличчя. Наших реальних Героїв".

Корчинська підкреслила, що не має наміру зупинятися щодо ухвалення цього законопроекту. Вона повідомила, що вчора сформувала робочу групу, а також заявила про готовність віддати перше авторство щодо цього законопроекту одному з впливових депутатів фракції БПП, для того, щоб домогтися його ухвалення.

"Ми напишемо новий закон, і я впевнена, що ми досягнемо своєї мети, тому що це борг держави і всіх депутатів перед Героями війни. Оскільки за регламентом Верховної Ради на цій сесії ми не маємо права зареєструвати вже подібний закон – його відхилено. Тому ми будемо це робити з перших днів наступної сесії. У вересні ми зареєструємо новий закон. Там додадуться автори. Вчора ми це вже обговорювали. Кілька людей з фракції БПП хочуть приєднатися. І для того, щоб він пройшов, серед іншого, я вирішила, про всяк випадок, щоб не дратувати негідників з Радикальної партії. Які публічно, їхній лідер, і колишні причетні до добровольців народні депутати, вийшли із залу і не голосували за цей закон. Я думаю, що таким чином вони хотіли не тільки проігнорувати вшанування загиблих і живих героїв, а й в тому числі продемонструвати незалежним депутатам, які відповідають лише перед Богом за свої рішення, що вони утримують "золоту акцію". Ми ніколи з хлопцями не підемо ні на які компроміси з різними політичними силами, популістами, яких не цікавлять фронт і наші Герої, а які використовують своє депутатство як механізм збагачення або для політичної кар'єри".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074691
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору