EN|RU|UK
 Політика України
  2846  5

 Хуг про місію ОБСЄ в Україні: Важко оцінити рівень нашої ефективності. Ми не можемо побачити все, але факти, які вносяться в наші звіти, точно перевірені

Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг зазначив, що спостерігачі не можуть побачити все, але внесені до звітів факти "точно перевірені".

Про це в про інтерв'ю Укрінформу заявив заступник глави СММ Александр Хуг, передає Цензор.НЕТ.

"Місії доручено здійснювати моніторинг і доповідати про свої спостереження, а також сприяти діалогу всіх сторін на місцях, що сприяє зменшенню деяких з найактуальніших тривог у гуманітарній сфері. Насамперед ідеться про моніторинг та звітність про дотримання режиму припинення вогню, відведення озброєнь, розмінування. У цьому і полягає наша роль. Але ситуація з тим, що бойові дії тривають, не пов'язана з нашою діяльністю. Тому що причиною цього є невиконання Мінських домовленостей саме сторонами. Ми робимо нашу роботу відкрито, і це можна побачити в наших щоденних звітах, які публікуються на нашому веб-сайті українською, англійською та російською мовами. Але забезпечити, наприклад, відведення танків із Донецька, Авдіївки, де їх не має бути, - це не наше завдання. Це відповідальність сторін", - пояснив він.

"Загалом минулого року ми зафіксували понад 4 тис. одиниць такого важкого озброєння по обидва боки лінії зіткнення в місцях, де його не має бути. Також у 2017 році було зафіксовано понад 401 тис. випадків порушення режиму припинення вогню. Тобто це понад тисяча на день. Попри наші детальні звіти, сторони майже нічого не зробили стосовно вжиття заходів реагування на зафіксоване Місією насильство. Важко оцінити рівень нашої ефективності. Адже це може бути "виміряно" в ситуації, коли конфлікт припиниться. Місія сприяє забезпеченню стабільності та миру. Але щоб це оцінити, слід визначити рівень насильства або його відсутність. Погодьтеся, цю категорію складно "виміряти"", - додав Хуг.

"Ми докладаємо зусиль для сприяння врегулюванню конфлікту, надаючи об'єктивну і перевірену інформацію, яка допоможе відповідальним особам прийняти рішення і дозволить тим, кому належить влада і фактичний контроль, притягнути до відповідальності порушників домовленостей. Так, ми не можемо побачити все. Однак ті факти, які вносяться в наші звіти, точно перевірені. І ця інформація також дозволяє нам сприяти поліпшенню гуманітарної ситуації в зоні відповідальності. Зокрема, ми знаходимо людей, які потребують допомоги, наприклад, у ремонті будинків, відновленні водопроводів, ліній телефонного зв'язку... Ми самі не ремонтуємо, ми не доставляємо продукти харчування, але ми сприяємо забезпеченню доступу відповідальних структур і організацій для надання такої допомоги і передаємо відповідну інформацію через наші патрулі по обидва боки лінії зіткнення", - резюмував він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074674
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору