EN|RU|UK
 За кордоном
  13065  55

 На зовнішніх кордонах ЄС буде розміщено 10 тис. прикордонників вже до 2020 року, - Юнкер

Європейська рада прийняла пропозицію Єврокомісії розмістити до 2020 року 10 тис. європейських прикордонників на зовнішніх кордонах Євросоюзу, заявив у вівторок голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в Європарламенті за підсумками саміту ЄС 28-29 червня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Це важливе рішення Європейської ради, оскільки спочатку передбачалася перспектива 2027 року, тепер ця перспектива - 2020 рік. У цій важкій ситуації союзу було необхідно приймати конкретні рішення", - сказав Ж.-К.Юнкер у Страсбурзі.

Він додав, що мандат прикордонників ЄС має бути розширений. "Ці прикордонники повинні мати можливість діяти також у третіх країнах. У будь-якому випадку вони мають це робити виключно з дозволу цих третіх країн", - уточнив глава Єврокомісії.

За його словами, умови згоди третіх країн необхідно дотримуватися і в центрах з прийому мігрантів, створення яких передбачається в Північній Африці, щоб "уникати будь-якого повернення до неоколоніалістської поведінки".

"Ми не збираємося вирішувати долю Африки, скорше маємо намір обговорювати її з Африкою, зокрема, з північчю Африки", - сказав Ж.-К.Юнкер, додавши, що на саміті ЄС велися дискусії з міграції з метою знайти з цього питання загальну європейську згоду.

Він додав, що тепер необхідно дочекатися конкретних заходів з боку держав-членів ЄС за домовленостями, узгодженими на Європейській раді. Ж.-К.Юнкер також нагадав про зобов'язання країн ЄС внести 500 млн євро до цільового фонду для Африки.

Разом із тим голова Єврокомісії заявив, що був засмучений відсутністю спільної згоди щодо семи законодавчих пропозицій Єврокомісії про реформу системи надання європейського притулку.

"Це безглузда ситуація. І абсолютно необхідно, щоб ця робота була проведена при австрійському головування (в Раді ЄС. - Ред.)", - сказав Ж.-К.Юнкер.

Європейська рада у своїх висновках 28 червня уникнула конкретних формулювань щодо питання надання притулку.

"Необхідно продовжити розгляд пропозицій щодо процедур надання притулку. Європейська рада наголошує на необхідності досягти швидкого рішення щодо всього пакету і закликає Раду ЄС продовжувати роботу, щоб прийти до результату в найкращі терміни. Доповідь про прогрес у цій роботі буде представлена Європейській Раді у жовтні", - сказано в підсумковому документі саміту.

Президент Франції Емманюель Макрон після завершення Європейської ради наголосив на прес-конференції на важливості того, щоб держави-члени швидше завершили роботу щодо семи директив у рамках модернізації "дублінської системи" надання притулку. "Це, на нашу думку, пріоритет, і якщо ми хочемо завершити вирішення комплексу наших проблем, це буде найефективніша відповідь", - сказав Е.Макрон.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074641
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору