EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1136  2
Матеріали за темою:

 Процедура ліквідації старого Верховного Суду має активізуватися, - голова ВС Данішевська

Процес ліквідації старого Верховного суду України як юридичної особи має активізуватися.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на брифінгу з приводу перших 6 місяців роботи нового Верховного Суду сказала його очільниця Валентина Данішевська.

"Існує певна дискусія з приводу ліквідації Верховного Суду України. З 15 травня 2017 року роботу розпочав новий Верховний Суд. Вищі спеціалізовані суди ліквідуються і має ліквідуватися Верховний Суд України. Про це прямо сказано в Законі "Про судоустрій і статус суддів", - нагадала вона.

За її словами, вищі суди почали ліквідацію своєчасно і практично передали все майно Верховному Суду.

"Відбувається звичайна ліквідаційна процедура - розгляд кредиторських вимог, звільнення персоналу тощо. З приводу Верховного Суду - лише 21 червня в реєстрі юридичних осіб з'явився запис про початок процедури припинення. Судді Верховного Суду України не сприймають цю ліквідацію, по різному реагують, і заважають процедурі", - повідомила Данішевська.

Також очільниця ВС нагадала, що старий Верховний Суд був четвертою інстанцією, яка ліквідована під час судової реформи і приєднання до практики європейських правових систем про те, що справа може бути розглянута в трьох інстанціях - першої, апеляційної та касаційної. Новий Верховний Суд є судом третьої інстанції.

Данішевська наголосила, що йдеться про ліквідацію Верховного Суду України як про юридичну особу, а як судовий орган він фактично перестав діяти після передачі справ новому Верховному Суду 15 грудня 2017 року.

За її словами, зараз вживаються заходи, щоб процедура ліквідації почалася.

"Пауза затягнулася, пройшло півроку. Прийшов час активізувати процедуру ліквідації", - підсумувала вона.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074604
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору