EN|RU|UK
 Політика України
  7429  31

 Всі переможці конкурсів на посади в ДБР обов'язково проходитимуть поліграф, - Труба

Всі кандидати на посади в Державне бюро розслідувань (ДБР), яких конкурсні комісії рекомендують до призначення, обов'язково проходитимуть психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа.

Як заявив директор ДБР Роман Труба, це норма закону, яка була і залишається незмінною, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Він звернув увагу, що Кабінет міністрів України вніс зміни в "Порядок проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа в Державному бюро розслідувань", якими переніс етап поліграфа після проведення співбесід.

"Це логічний і очевидний крок, який ми пропонували зробити. Проведення дослідження за допомогою поліграфа - тривалий і складний етап, зокрема для кандидатів. Неправильно змушувати людину проходити поліграф, якщо невідомо, чи стане вона працівником ДБР. Таких "потенційних" працівників - кілька тисяч. Витрачати їхній час, час поліграфологів і, нарешті, Державного бюро розслідувань, яке чекає переможців конкурсу - недоцільно", - підкреслив директор ДБР.

При цьому він зазначив, що після співбесіди інтерв'ювання кандидатів може бути конкретизованіше.

Водночас, Роман Труба роз'яснив, що конкурс на 219 посад у центральний апарат Бюро проходитиме за старим порядком, тобто всі кандидати мають пройти поліграф: "Це рішення комісія ухвалила ще до внесення відповідних змін Кабінетом міністрів".

Він також звернув увагу, що Державне бюро розслідувань - єдиний орган, де до надходження на службу, а також не рідше одного разу на рік, працівники проходять поліграф "Такої вимоги немає ні в одному державному органі, в тому числі і в нових антикорупційних органах" .

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань - це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, вчинені правоохоронцями, суддями і високопосадовцями, за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно візьме на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

25 травня 2018 року розпочався конкурсний відбір на посади рядового складу апарату ДБР: на 701 вакансію подалися понад 5 тисяч кандидатів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074600
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору