EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1262  2

 Із 1 вересня пішохідні зони проектуватимуть з урахуванням потреб людей з інвалідністю, - Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема вводить обов'язкове проектування пішохідних зон на вулицях і дорогах з урахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Відповідна норма міститься в новому ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів", який набуває чинності з 1 вересня 2018 року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінрегіонрозвитку, про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Ми маємо створити безпечний та комфортний простір для всіх, тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг передбачили обов’язкове проектування пішохідних зон з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це необхідні вимоги для створення реального безбар’єрного простору в Україні і вони набувають чинності вже з вересня цього року. Наприклад, якщо пішохідний перехід різнорівневий, то обов’язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо", - сказав він.

Згідно з новим ДБН, влаштування пішохідних переходів необхідно здійснювати з урахуванням забезпечення доступності для маломобільних груп населення, зокрема:

- застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;

- облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;

- пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;

- облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.

ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці і дороги населених пунктів" розроблено на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

Із 1 вересня пішохідні зони проектуватимуть з урахуванням потреб людей з інвалідністю, - Парцхаладзе 01

Нагадаємо, що обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах також прописано в новому ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій". Зокрема, згідно з ним, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору в житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об’єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. Новий ДБН вже опублікований і набуває чинності з 1 вересня 2018 року.

Державні будівельні норми (ДБН) - обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їхнього призначення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074480
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору