EN|RU|UK
 За кордоном
  6788  29

 Явлінський підтримав Сенцова і назвав жертв путінського режиму: Як і десятки років тому органи прокуратури, слідства і суду карають за вказівкою влади

Голова федерального політкомітету партії "Яблуко" Григорій Явлінський висловився на підтримку в'язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова і підкреслив, що його утримування в місцях позбавлення волі юридично необґрунтовано, політично огидно, морально аморально і нелюдяно.

Про це він написав у себе в Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

Також політик зазначив, що Росія сьогодні лідирує за кількістю ув'язнених, а влада використовує суд і прокуратуру як каральний інструмент.

"Щонайменше 4 тисячі осіб помирає щороку в російських в'язницях. Кожна десята смерть - це самогубство. Рівень смертності серед ув'язнених у Росії - приблизно 60 випадків на 10 тисяч осіб. Це удвічі вище, ніж у середньому в Європі. Росія - лідер за кількістю ув'язнених: на кожні 100 тисяч у нас сидять 440 осіб. У європейських країнах відсоток ув’язнених у тюрмах майже в чотири рази нижче. Ні для кого не секрет, що, як і кілька десятиліть тому, органи слідства, прокуратури, суду та виконання покарань сьогодні виступають не як система правосуддя, а як каральний інструмент влади, інструмент залякування, інструмент помсти", - підкреслив він.

Водночас, Явлінський перерахував кілька останніх жертв каральної системи путінського режиму: Сергій Магнітський, аудитор, 37 років, помер у СІЗО "Матроська тиша" в Москві; Андрій Кудояров, директор школи, 37 років, помер у СІЗО "Пресня" в Москві; Олег Голобоков, підприємець, 46 років, помер у московському ізоляторі тимчасового утримання №1; Володимир Євдокимов, топ-менеджер "Роскосмосу", 55 років, убитий у московському СІЗО "Водник"; Валерій Пшеничний, підприємець, 56 років, помер у СІЗО-4 в Санкт-Петербурзі; Анджей Мальчевський, банкір, 55 років, помер у червні цього року в колонії в Рязанській області в бараку, де утримувалося 350 ув'язнених.

"Йде 2018 рік, Росія приймає Чемпіонат світу з футболу, Трамп летить до Путіна, в колонії вмирає Олег Сенцов (і не він один!)", - резюмував він.

Явлінський підтримав Сенцова і назвав жертв путінського режиму: Як і десятки років тому органи прокуратури, слідства і суду карають за вказівкою влади 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074465
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору