EN|RU|UK
 За кордоном
  8775  35

 Польща вчасно відповість на запитання Єврокомісії в рамках процедури про порушення законодавства ЄС, - Шиманський

2 липня Європейська комісія почала черговий етап штрафної процедури проти Польщі. Це викликано ухваленням влітку 2017 року за ініціативою правлячої партії "Право і справедливість" закону про Верховний суд. Відтоді більшість суддів стали призначати міністр юстиції і парламент, в якому переважають представники "ПіС".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Польське Радіо.

На думку Європейської комісії, офіційна Варшава "порушила європейські норми верховенства права".

Для початку Європейська комісія звернулася до уряду Польщі із закликом усунути порушення. У польської влади є місяць, щоб відповісти на претензії. Віце-міністр закордонних справ і міністр із європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею запитання з боку Європейської комісії.

Якщо ж країна не дасть відповіді вчасно або дасть незадовільні пояснення, тоді Брюссель направить Варшаві нагадування. Якщо ж і тоді роз'яснення не будуть отримані, то справу передадуть до Європейського суду в Люксембурзі.

У свою чергу, виступаючи 2 липня, міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив: "Європейський суд є установою, яка має вирішувати правові спори в рамках Європейського союзу. Ми доводитимемо, що реформа судової системи лежить у компетенції окремо взятої держави ЄС. Ми вважаємо, що рішення Європейської комісії неправильне. І ми збираємося це обґрунтувати перед Європейським судом".

Конрад Шиманський у свою чергу зазначив, що рішення Європейського суду може мати велике значення для всього Європейського союзу. Таким чином створиться прецедент втручання влади ЄС у правову систему окремо взятої держави союзу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074409
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору