EN|RU|UK
 Економіка
  8120  48

 Обмеження імпорту сировини для української промисловості обвалить курс гривні, - Каленков

Обмеження ввезення в Україну сірчаної кислоти призведе до зростання курсу долара.

Про це повідомив "Обозревателю" глава об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков у матеріалі "Злетить долар і впаде виробництво: чим українцям загрожують квоти на сірчану кислоту", інформує 24 канал.

"Сірчана кислота - важлива сировина для металургійного комплексу. Введення будь-яких обмежень неминуче призведе до подорожчання сірки. Слідом збільшиться собівартість виробництва продукції металургійного комплексу, велика частина якої йде на експорт. Зараз українська металургійна продукція користується попитом на світових ринках, серед іншого і завдяки низькій ціні. Якщо вартість збільшиться, слідом впадуть і обсяги продажів, а разом з ними - валютна виручка, яка дозволяє утримувати курс гривні", - заявив Каленков.

Як повідомлялося раніше, близько третини всього українського експорту за кордон становить продукція саме гірничо-металургійного комплексу.

Розслідування Міжвідомчої комісії, яка може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україні, ініціювали два українські підприємства - "Східний ГЗК" і "Сумихімпром", - йдеться в матеріалі

Водночас введення квот і підвищення мит - це не що інше, як спроба недобросовісної конкуренції з боку виробників сірчаної кислоти в Україні. Про це в матеріалі заявив член транспортного комітету парламенту Володимир Гусак.

"Я можу пояснити спроби цих двох підприємств - "Східного ГЗК" і "Сумихімпром" - обмежити конкуренцію і спробувати через уряд вирішити проблеми певної власної неефективності. Але це може мати дуже шкідливі наслідки для економіки України в цілому", - пояснив нардеп.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074267
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору