EN|RU|UK
 Економіка
  13735  58

 Без сірчаної кислоти виробництво на меткомбінатах України знизиться, - директор Авдіївського коксохімічного заводу Магомедов

Обмеження ввезення в Україну сірчаної кислоти призведе до зниження роботи металургійних виробництв.

Про це повідомив "Обозревателю" директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов у матеріалі "Злетить долар і впаде виробництво: чим українцям загрожують квоти на сірчану кислоту".

За словами Магомедова, зниження виробництва коксу, де використовується сірчана кислота, автоматично відіб'ється на промисловості.

"Сподіваюся, що держава усвідомлює: металургійна галузь - одна з опор української економіки. А ми поставляємо наш кокс на меткомбінати. Не буде у нас сірки - буде знижуватися виробництво, не зможемо поставляти кокс в потрібних обсягах, а значить буде знижуватися виробництво і на металургійних комбінатах", - заявив Муса Магомедов.

Як повідомляється в матеріалі, розслідування Міжвідомчої комісії, яка може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україну, ініціювали два українські підприємства - "Східний ГЗК" і "Сумихімпром".

"Введення мит може стати сильним ударом не тільки по металургах, а й по всіх українцях. Так, приблизно четверта частина споживчого кошика - товари, які завозяться в Україну. Якщо подорожчання сірки призведе до падіння експорту, курс гривні знизиться, а зростання цін на споживчі товари і продукти харчування прискориться", - йдеться в матеріалі.

Крім того, вказується, що брак української кислоти вже очевидний промисловцям, сировина надходить на підприємства з перебоями. Крім банального браку обсягу існує брак цистерн для перевезення.

Як повідомляє видання, проблеми з поставками сірки в Україні почалися в 2014 році. Фактично, анексія Криму та військові дії на Донбасі залишили підконтрольну частину країни без продукції "Кримського титану" і "Костянтинівського хімзаводу", які забезпечували понад 50% поставок.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074251
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору