EN|RU|UK
 Політика України
  51896  350

 Порошенко посилався на "розважальний із сумнівною репутацією" ресурс, розповідаючи про просування ЗСУ в рейтингу армій світу, - Bellingcat

У своєму виступі з нагоди Дня пам'яті та примирення 8 травня Президент України Петро Порошенко повідомив, що українська армія посіла 29 місце в рейтингу найсильніших армій світу за версією ресурсу Global Firepower, який він назвав "незалежним, авторитетним аналітичним центром". Насправді цей сайт має досить сумнівну репутацію серед шанованих військових експертів. Управління ним здійснює американський блогер і веб-підприємець на ім'я Даніель Пучек, який спеціалізується на створенні інформаційно-розважальних сайтів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі, опублікованому на дослідницькому ресурсі Bellingcat 29 червня.

Автор статті нагадує, що Порошенко посилався на Global Firepower, щоб підкреслити військову еволюцію України в момент її протистояння російській армії, яка, за даними рейтингу, є другою за силою у світі після Сполучених Штатів.

"Але якщо військовий прогрес України і загроза їй з боку Росії навряд чи піддаються сумніву, то репутація Global Firepower вельми сумнівна. Ресурс не є "аналітичним центром", як стверджував Порошенко, і не претендує називатися таким. Global Firepower - це військовий тематичний сайт, зміст якого "має історичний і розважальний характер", - зазначає журналіст.

Крім того, на відміну від авторитетних науково-аналітичних центрів, які проводять дослідження на військову тематику за прозорою методологією, Global Firepower використовує для складання своїх рейтингів "незрозумілу унікальну формулу" обробки даних.

"Методологія, яка використовується Global Firepower для виявлення найсильніших країн, непрозора. Тому важко судити про її достовірність. Як на мене, хтось без задньої думки подає інформацію про збройні сили в усьому світі, при цьому заробляючи на рекламі. Але важко щось сказати, не знаючи методології або того, хто саме стоїть за всім цим", - зазначає Майкл К. Горовіц, професор політології в Університеті Пенсільванії і автор книги "Дифузія військової могутності: причини і наслідки для міжнародної політики".

Більшість експертів і зовсім зізнаються, що нічого не знають про рейтинги Global Firepower.

"Хоча рейтинги і вміст Global Firepower можуть бути цікавими, очевидно, що сайт недостатньо авторитетний, щоб його цитував глава держави", - резюмує автор матеріалу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074102
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору