EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  5340  23

 Рішення Бюро ПАРЄ не гарантує повернення РФ в організацію без виконання умов резолюцій Асамблеї, - Кулеба

Ухвалене сьогодні рішення Бюро ПАРЄ не гарантує того, що Росія зможе повернутися в організацію без виконання умов резолюцій Асамблеї.

Про це в коментарі Укрінформу сказав Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Це рішення є серйозним кроком до задоволення російських вимог. Але воно ще не гарантує того, що Росія зможе повернутися до ПАРЄ без виконання умов резолюцій Асамблеї", - сказав постійний представник України при Раді Європи.

Дипломат переконаний, що безумовне повернення російської делегації дискредитує як ПАРЄ, так і РЄ.

"Наступні бої відбуватимуться в комітетах ПАРЄ та під час жовтневої сесії Асамблеї. Україна підтверджує свою позицію, що безумовне повернення Росії дискредитує Асамблею та Раду Європи загалом і буде ударом по ефективності організації", - зазначив Кулеба.

Як повідомлялося, 29 червня Бюро ПАРЄ ухвалило рішення звернутися до Комітету з правил процедури, імунітетів та інституційних справ щодо підготовки для розгляду на жовтневій сесії ПАРЄ пропозицій, спрямованих на зміну чинних правил, зокрема, які стосуються оскарження представниками або членами національних делегацій своїх прав.

Фактично ухвалення такого рішення Бюро ПАРЄ дає змогу внесення лобійованих Росією змін до правил процедури Асамблеї для повернення своєї делегації в ПАРЄ без застосування до неї санкцій.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет "з питання ролі та місії Парламентської асамблеї", який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, які, зокрема, відбувалися під час зимової та весняної сесій ПАРЄ, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074055
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору