EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12923  60
Матеріали за темою:

 Рішення шведського Апеляційного суду стосується лише призупинення стягнення $2,6 млрд з "Газпрому" на території Швеції, - Вітренко

Головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко пояснив, що рішення Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) залишити чинним призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо спору між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" (РФ) не стосується вже стягнутих із "Газпрому" сум і поширюється лише на територію Швеції.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Рішення шведського апеляційного суду стосується лише тимчасового призупинення примусового стягнення 2,6 млрд дол. з "Газпрому", причому автоматично призупиняється тільки стягнення на території Швеції. У всіх інших країнах, де ми стягуємо кошти з "Газпрому", рішення щодо цього питання будуть ухвалювати місцеві суди", - написав Ю.Вітренко.

"Таким чином, призупинення стягнення жодним чином не стосується 2,1 млрд дол., які вже було стягнуто з "Газпрому" - за рішенням арбітражу ці кошти були зараховані в оплату за вже отриманий газ. Таким чином 2,1 млрд дол. були вже отримані у вигляді газу… До цього завдяки перемозі у першій справі в арбітражу, щодо контракту на поставку газу, сума заборгованості за отриманий газ була зменшена майже вдвічі, а 56 млрд дол. заборгованості за положенням "бери або плати" було повністю скасовано", - додав він.

Ю.Вітренко висловив упевненість, що вищезгадані $2,6 млрд з "Газпрому" все ж будуть стягнуті: "Це буде складний процес, оскільки "Газпром" усіма правдами і неправдами намагається не виконувати рішення міжнародного арбітражу. Але ми і тут виграємо. Призупинення примусового стягнення у Швеції є тимчасовим - до того часу, поки не будуть розглянуті наші аргументи щодо необґрунтованості позиції "Газпрому" зупинити примусове стягнення на час розгляду оскарження рішення арбітражу. Ми розраховуємо, що скоро призупинення буде скасовано", - пояснив комерційний директор НАК "Нафтогаз".

Раніше "Газпром" заявив про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту з "Нафтогазом".

Як повідомлялося, Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) 13 червня задовольнив клопотання ПАТ "Газпром" та видав наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року за спором між "Газпромом" та "Нафтогазом України" в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Наприкінці травня - на початку червня "Нафтогаз України" повідомив, що виконує на території Швейцарії та Нідерландів дії з примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу з розгляду щодо транзитного контракту.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Рішення шведського Апеляційного суду стосується лише призупинення стягнення $2,6 млрд з Газпрому на території Швеції, - Вітренко 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074046
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору