EN|RU|UK
 За кордоном
  6813  29

 Виведення російських військ посприяє політичному вирішенню придністровської проблеми, - глава МЗС Молдови

Ухвалена минулого тижня резолюція ООН "Про повне і беззастережне виведення іноземних збройних сил із території Республіки Молдова" є початком масштабного політичного процесу щодо вирішення цього завдання, вважає міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Тудор Ульяновські.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Це документ історичної ваги для Молдови, що є безсумнівним успіхом молдавської дипломатії. Вперше на такому високому міжнародному рівні визнається, що збройні формування і боєприпаси перебувають на нашій території незаконно і без згоди Кишинева", - заявив міністр журналістам у п'ятницю.

Т.Ульяновські наголосив, що в резолюції йдеться про Оперативну групу російських військ (ОГРВ), а не про миротворчі сили Росії. "Дуже важливо робити розмежування між миротворчими силами, які перебувають законно на території Молдови, і ОГРВ, яка є залишком колишньої радянської 14-ї армії. Це охоплює як особовий склад, так і близько 21 тис. тонн боєприпасів, які становлять велику небезпеку, зокрема - екологічну", - заявив міністр.

Він закликав не пов'язувати виведення російських військ із політичним урегулюванням придністровського конфлікту. "Йдеться про беззастережне виведення військ без будь-яких умов. Навпаки, виведення військ сприятиме політичному вирішенню проблеми Придністров'я, без тиску або загрози застосування сили", - заявив Т.Ульяновські.

Глава МЗСЄІ зазначив, що ухвалена ООН резолюція "не є санкціонуючим документом", це політичний процедурний документ, який послужить "інструментом позитивного тиску на Росію і дозволить отримати РМ подальшу підтримку на міжнародному рівні".

"На наступних сесіях ООН ми зможемо винести на розгляд елементи Резолюції з метою отримання підтримки для повного і беззастережного виведення іноземних збройних сил із території Республіки Молдова", - сказав міністр.

22 червня ГА ООН схвалила проект резолюції про "Повне і беззастережне виведення іноземних збройних сил з території Республіки Молдова". Документ, внесений Молдовою, підтримали 64 країни, 15 було проти, а 83 - утрималися.

Переважно російськомовний регіон Придністров'я в 1992 році односторонньо проголосив "незалежність" від решти Молдови. Самопроголошеної "незалежності" Придністров'я не визнав ніхто у світі, хоча регіон має суттєву підтримку Росії - політичну, економічну та військову.

Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 осіб, Кишинів остаточно втратив контроль за регіоном. На боці сепаратистів тоді взяли участь окремі бійці, цілі підрозділи та частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою.

У 1992 році за двосторонньою російсько-молдавською угодою на адмінмежі між Придністров'ям і рештою Молдови була розпочата миротворча операція за участю російських і молдавських військ, а також збройних формувань.

Міжнародні переговори щодо врегулювання придністровської проблеми відбуваються в форматі 5+2 (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна та ОБСЄ плюс спостерігачі від США та ЄС).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074039
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору