EN|RU|UK
 Політика України, Економіка, Події
  4187  10

 Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень. ДОКУМЕНТ

За результатами аудиту державного підприємства "Адміністрація морських портів України" з 2015 року по 2017 рік виявлено масштабні порушення, включно з необґрунтованим завищенням зарплат керівництву підприємства і непрозорим наданням знижок на портові збори.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на проект "Марлін", який оприлюднив лист ДАС до Кабінету міністрів.

Як зазначили аудитори, в період з 1 січня 2016 року по 1 червня 2017 року керівному складу ДП "АМПУ" виплачено зарплати в завищеному розмірі на суму 40,5 мільйонів гривень.

Через недотримання показників, які є підставою для преміювання працівників, на Миколаївській філії необґрунтовано витратили 5,3 млн грн, а працівники Херсонської філії донарахували собі зайвих виплат на оздоровлення на суму 1,3 млн грн, - зазначають у Держаудитслужбі.

Аудитори встановили, що Іллічівська філія у 2017 році перерахувала профспілці порту Чорноморськ 70 млн грн на будівництво мостового переходу через Сухий лиман, що не є напрямом діяльності профспілки.

У разі внесення змін, які зроблять можливим перерахування коштів профспілкам на поліпшення інфраструктури, необґрунтовані витрати зростуть до 50 млн гривень у 2018 році, йдеться в листі.

Крім того, як зазначають аудитори, розмір портових зборів та надання знижок є непрозорими.

Наприклад, наказ Мінінфраструктури від 6 жовтня 2015 року щодо впровадження 50% знижки від ставок усіх зборів, крім адміністративного для суден, що навантажуються або розвантажуються у морських портах України, призвів до зменшення доходів Одеської філії приблизно на 57,7 млн гривень. Аналогічні знижки скоротили надходження портових зборів у Южненській філії на суму 102 млн грн, у Миколаївській філії - на 21,3 млн гривень.

Знижки стосуються і окремих суден. Так, Іллічівська філія стягувала портові збори з Geroite nа Sevastopol та Geroite nа Odessa (прапор суден - Болгарія), як із суден групи Б, замість зарахування їх до групи А - через що втратила 3,6 млн дол США (91,4 млн гривень).

Южненська філія втратила 97,5 млн грн за користування причалами через неврегульованість на рівні Міністерства інфраструктури України та Фонду державного майна України питання розірвання договорів на користування цими спорудами.

А через те, що Миколаївська філія в липні 2013 року уклала договори сервітуту (обмеженого права користування землею. - Ред.) на завідомо невигідних умовах, у період з 1 січня 2016 року по 1 грудня 2017 року втрачено можливість стягнення з операторів коштів за доступ до причалів на суму 195 млн грн.

Також на фінансовий стан підприємства негативно впливає безнадійна дебіторська заборгованість, неліквідні капітальні інвестиції та невиконання договірних зобов’язань.

Як зазначили аудитори, загалом на філіях є понад 270 млн грн сумнівної дебіторської заборгованості через банкрутство контрагентів.

Через невиконані договірні зобов'язання філіями ДП "АМПУ" існує ймовірність втрати 27 млн грн.

Затверджені показники фінансових планів за капітальними інвестиціями постійно не виконуються: у 2015 році капітальні інвестиції виконано на 59%, у 2016 році - на 25%, а за 9 місяців 2017 року - на 11% (використано 204,4 млн грн за плану в 1,8 млрд грн).

Негативною є тенденція щодо зменшення обсягів переробки вантажів: у 2017 році їх переробили на 12,3 млн тонн менше, ніж у 2016 році. Частка перероблених вантажів державними компаніями теж падає, якщо у 2014 році було перероблено 49,2 млн тонн, то у 2017 році - 34,7 млн тонн.

Результати аудиту передано до Міністерства інфраструктури та Національного антикорупційного бюро України.

Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 01
Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 02Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 03Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 04Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 05
Держаудитслужба перевірила українські порти і знайшла порушення на сотні мільйонів гривень 06

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3074024
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору