EN|RU|UK
 Події
  24247  161
Матеріали за темою:

 Москалькова заявила, що Денісова "в ультимативній формі і з агресивним настроєм намагалася потрапити до Сенцова"

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що "незрозумілі дії" уповноваженого з прав людини Людмили Денісової, яка "в ультимативній формі і з агресивним настроєм" намагалася потрапити до політв'язня Олега Сенцова "викликають надзвичайну стурбованість".

Про це 28 червня заявили у прес-службі омбудсмена РФ.

Москалькова зазначила, що Денісова "без узгодження зі мною або з компетентними органами Росії, вкотре намагалася дискредитувати вжиті заходи щодо недопущення порушення прав громадян України в рамках домовленостей президента РФ і президента України".

"Два дні тому Денісова не надала абсолютно ніякої підтримки при спробі моїх відвідин громадянина Росії, який міститься в СІЗО Києва, а сьогодні в ультимативній формі і з агресивним настроєм намагалася потрапити до Сенцова, що явно не сприяє налагодженню конструктивного діалогу і здійсненню моніторингових візитів", - додала Москалькова.

Як повідомлялося, сьогодні Денісова і російський омбудсмен Тетяна Москалькова прибули в Лабитнангі з метою відвідати у в'язниці Сенцова. Однак кортеж Москалькової в'їхав на територію колонії суворого режиму номер 8 "Білий ведмідь", де міститься Сенцов, а Денісову не пустили.

За її словами, керівництво колонії не приймає у неї заяви на відвідування українського політв'язня.

27 червня Денісова звернулася до голови адміністрації президента Росії Антона Вайна з проханням забезпечити виконання наданих російським лідером гарантій щодо відвідування українських політичних в'язнів в Росії.

Денісова зазначила, що під час перебування в РФ постійно проводила переговори з російським омбудсменом Москальковою про "можливі синхронні, взаємні, одночасні, дзеркальні" моніторингові відвідування, які "не дали позитивних результатів".

Також український омбудсмен звернула увагу на те, що утримувані в РФ українці Володимир Балух, Олег Сенцов і Станіслав Клих тривалий час відмовляються від прийому їжі, стан їхнього здоров'я погіршується з кожним днем ​​і становить суттєву загрозу їхньому життю.

Крім того, вона повідомила, що звернулася також і до заступника керівника адміністрації президента РФ - прес-секретаря Дмитра Пєскова, який, за її словами, "неодноразово заявляв, що виконання президентських домовленостей залежить від двох омбудсменів".

9 червня у час телефонної розмови президенти України і РФ Петро Порошенко і Володимир Путін домовилися, що найближчим часом омбудсмени Денісова і Москалькова відвідають українців і росіян, утримуваних в обох країнах. 13 червня Денісова вирушила в РФ.

Вона мала намір у першу чергу відвідати в колонії на Ямалі незаконно засудженого режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня. Однак Москалькова запропонувала спочатку відвідати в колонії в Омську одного з фігурантів справи так званих "кримських диверсантів" Дмитра Штиблікова. Після цього Москалькова разом з українським консулом відвідала Штиблікова. При цьому Москалькова стверджувала, що Денісова вирушила в колонію до Сенцова з "власної ініціативи", і її відвідування не було погоджено. Досі Денисовій постійно відмовляють у наданні можливості побачитися з українськими бранцями. Також омбудсмену відмовляють у  спілкуванні з ними по відеозв'язку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073963
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору