Про це повідомляє Цензор.НЕТ.
За результатами засідання міжнародного повноважного і незалежного журі конкурсу в номінації "Музей Революції Гідності" першу премію отримав проект "Штурм пагорба" від архітектурного бюро "Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH". Архітектори: проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues), Йоганнес Кресснер (Johannes Kressner). Компанія відома проектами в багатьох країнах. Примітно, що зараз за її розробкою реалізують спорудження Національного музею в Осло.
Проект з умовною назвою "Штурм пагорба" є продовженням Алеї пам'яті на меморіалі Героям Небесної Сотні, який буде розміщений внизу.
Як зазначив міністр культури Євген Нищук, у нього цей проект асоціюється з "лавою хлопців, що стояли в першій лінії оборони Майдану проти Беркута". Міністр зазначив, що кути музею перегукуються з нижньою частиною майбутнього меморіалу, на якій будуть встановлені імена всіх загиблих.
За словами авторів проекту, основна частина музею складатиметься з виставкових залів. Також буде зал для дітей, громадський простір для лекцій та інших заходів, а також зали для зберігання фондів музею.
Ян Кляйхус зазначив: "Ми з Йоганнесом приблизно одного віку і ми ще пам'ятаємо ті часи, коли ще існували Західна і Східна Німеччина. Якби не революція, яка відбулася потім, ми б сьогодні не мали можливості жити у вільному світі. Тому це дозволило нам пропустити через себе дух і атмосферу Майдану "
Всього на конкурс було подано 12 проектів. З них у другий фінальний тур було відібрано шість, з яких вчора були обрані три переможці.
Друге місце посів проект українських архітекторів - Антона Олійника та Олексія Пахомова. Він являє собою відсилання до символу Майдану - бруківки. Також в середині була передбачена одна вежа, в якій температура постійно б підтримувалася на рівні 10 градусів. Таким чином показуючи некомфортуні умови, в яких жили люди на Майдані, але не спинилися у боротьбі за свободу.
Журі конкурсу відзначило, що проект дуже сміливий, проте, питання викликали деякі конструкторські рішення, а також те, як громіздка будівля поєднуватиметься з лаконічним Меморіалом.
Третю премію отримав проект французького архітектора Ліни Готме. Він, як і перший проект, являє собою продовження Алеї пам'яті, проте журі відзначило, що в ньому цілком відсутня символіка Майдану.
Організатори конкурсу підкреслили, що всі проекти розглядалися анонімно. Члени журі не знали не тільки імен заявників, а й країни, з яких були подані проекти.
Крім трьох проектів, які отримали премії, до фіналу потрапили проекти провідних архітектурних бюро Франції, Іспанії та Австрії.
Міністр культури Нищук зазначив, що конкурс на комплекс-меморіал і музей Небесної Сотні - є безпрецедентним для України. "Все відбулося чесно, прозоро, навколо конкурсу немає бруду і скандалів ... У фахівців можуть бути різні думки з приводу того, який цей комплекс може мати вигляд. Але з часом зрозуміють: важливо, що ми його не забалакали, а провели і реалізували", - зазначив він.
У свою чергу директор Музею Майдану Ігор Пошивайло підкреслив, що за реалізацією конкурсу також потрібно стежити уважно. Щоб обидва проекти були втілені в життя.
Нагадаємо, в лютому 2018 року журі визначило переможця конкурсу проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні - розробку архітекторів Ірини Волинець і Марії Поцик зі Львова. "Переможцем є ескіз, де алея розділена на дві частини. На зображенні Майдан, це щось на зразок інтерфейсу Майдану. Тут є алея, вимощена бруківкою, де відбувалися події на пагорбах. Є простір, вбитий в цей пагорб для того, щоб створити арку. перед цією аркоподібною стіною об'єднувалися всі тимчасові і спонтанні монументи, які б об'єдналися в одному місці. Це місце пам'яті, це місце, де можна прийти, покласти квіти, запалити свічки, де можна побути разом, об'єднатися ", - зазначив голова журі конкурсу "Меморіал Героїв Небесної Сотні" Бенжамін Хоссбах.
Кажуть "Революція гідності". Де ж та гідність після революції. А після "Революції гідності" стали набагато гірше жити і в тому числі й метро зовсім перестали будувати. Тільки замість одних красти стали інші, ті що зараз музей будують. На цьому терміні спекулюють можновладці для ствердження своєї влади, для цього й музей будують. Як комуністи в 1917 році прийшли до влади й почали будувати вигідні своїй владі музеї і заставляти народ поклонятись їм, і це приблизно те ж саме. А те ж саме тому що ця влада є номенклатурою СССР і вони все продовжують в звичному для себе стилі.
Предлагаю голосовать на выборах президента за Анатолия Гриценко. У него лицо порядочного человека и никаких олигархов рядом нет. Никаких Парашенок, Тимошенок, Гройсманов, Турчиновых.
А также разгильдяев, кто выпустил беркутов.
Кинули косточку. "Погавкають, погавкають да и заткнутся"
Слава нашим Героям!
Але сильно сумніваюсь, що нам потрібна така помпезність !!!
пражадєайте...