EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  33515  130

 "Штурм пагорба": оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Оголошення переможця конкурсу проектів музею Майдану відбулося сьогодні в Міністерстві культури України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За результатами засідання міжнародного повноважного і незалежного журі конкурсу в номінації "Музей Революції Гідності" першу премію отримав проект "Штурм пагорба" від архітектурного бюро "Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH". Архітектори: проф. Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues), Йоганнес Кресснер (Johannes Kressner). Компанія відома проектами в багатьох країнах. Примітно, що зараз за її розробкою реалізують спорудження Національного музею в Осло.

Проект з умовною назвою "Штурм пагорба" є продовженням Алеї пам'яті на меморіалі Героям Небесної Сотні, який буде розміщений внизу.

Як зазначив міністр культури Євген Нищук, у нього цей проект асоціюється з "лавою хлопців, що стояли в першій лінії оборони Майдану проти Беркута". Міністр зазначив, що кути музею перегукуються з нижньою частиною майбутнього меморіалу, на якій будуть встановлені імена всіх загиблих.

За словами авторів проекту, основна частина музею складатиметься з виставкових залів. Також буде зал для дітей, громадський простір для лекцій та інших заходів, а також зали для зберігання фондів музею.

Ян Кляйхус зазначив: "Ми з Йоганнесом приблизно одного віку і ми ще пам'ятаємо ті часи, коли ще існували Західна і Східна Німеччина. Якби не революція, яка відбулася потім, ми б сьогодні не мали можливості жити у вільному світі. Тому це дозволило нам пропустити через себе дух і атмосферу Майдану "

Всього на конкурс було подано 12 проектів. З них у другий фінальний тур було відібрано шість, з яких вчора були обрані три переможці.

Друге місце посів проект українських архітекторів - Антона Олійника та Олексія Пахомова. Він являє собою відсилання до символу Майдану - бруківки. Також в середині була передбачена одна вежа, в якій температура постійно б підтримувалася на рівні 10 градусів. Таким чином показуючи некомфортуні умови, в яких жили люди на Майдані, але не спинилися у боротьбі за свободу.

Журі конкурсу відзначило, що проект дуже сміливий, проте, питання викликали деякі конструкторські рішення, а також те, як громіздка будівля поєднуватиметься з лаконічним Меморіалом.

Третю премію отримав проект французького архітектора Ліни Готме. Він, як і перший проект, являє собою продовження Алеї пам'яті, проте журі відзначило, що в ньому цілком відсутня символіка Майдану.

Організатори конкурсу підкреслили, що всі проекти розглядалися анонімно. Члени журі не знали не тільки імен заявників, а й країни, з яких були подані проекти.

Крім трьох проектів, які отримали премії, до фіналу потрапили проекти провідних архітектурних бюро Франції, Іспанії та Австрії.

Міністр культури Нищук зазначив, що конкурс на комплекс-меморіал і музей Небесної Сотні - є безпрецедентним для України. "Все відбулося чесно, прозоро, навколо конкурсу немає бруду і скандалів ... У фахівців можуть бути різні думки з приводу того, який цей комплекс може мати вигляд. Але з часом зрозуміють: важливо, що ми його не забалакали, а провели і реалізували", - зазначив він.

У свою чергу директор Музею Майдану Ігор Пошивайло підкреслив, що за реалізацією конкурсу також потрібно стежити уважно. Щоб обидва проекти були втілені в життя.

Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 01
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 02
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 03
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 04
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 05
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 06
Штурм пагорба: оголошено переможця конкурсу проектів музею Майдану 07

Нагадаємо, в лютому 2018 року журі визначило переможця конкурсу проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні - розробку архітекторів Ірини Волинець і Марії Поцик зі Львова. "Переможцем є ескіз, де алея розділена на дві частини. На зображенні Майдан, це щось на зразок інтерфейсу Майдану. Тут є алея, вимощена бруківкою, де відбувалися події на пагорбах. Є простір, вбитий в цей пагорб для того, щоб створити арку. перед цією аркоподібною стіною об'єднувалися всі тимчасові і спонтанні монументи, які б об'єдналися в одному місці. Це місце пам'яті, це місце, де можна прийти, покласти квіти, запалити свічки, де можна побути разом, об'єднатися ", - зазначив голова журі конкурсу "Меморіал Героїв Небесної Сотні" Бенжамін Хоссбах.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073950
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору