EN|RU|UK
 За кордоном
  3101  14

 Посольство України направило чергову ноту МЗС РФ із вимогою допустити омбудсмена Денісову до Сенцова

Посольство України в РФ направило чергову ноту Міністерству закордонних справ Росії з рішучим протестом з приводу недопуску Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до українського політв'язня Олега Сенцова.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили в прес-службі українського омбудсмена.

"Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в рамках моніторингових візитів 28 червня здійснила чергову спробу відвідати громадянина України Олега Сенцова. За незрозумілими для України причинами, незважаючи на виконання Посольством передбачених формальностей, адміністрація пенетенціарного закладу відмовила у відвіданні Людмилі Денісовій Олега Сенцова", - йдеться у звернені.

Посольство зазначає, що така ситуація засвідчує про небажання російської сторони сприяти Уповноваженому Людмилі Денісовій у реалізації досягнутих домовленостей між Президентом України Петром Порошенком і Президентом РФ Володимиром Путіним, що веде до їх зриву.

Враховуючи зазначене, Українська сторона висловила рішучий протест і закликала РФ до негайного ухвалення рішення по допуску Людмили Денісової до громадянина України Олега Сенцова. А також до нормалізації ситуації зі здійсненням інших моніторингових візитів омбудсменів двох країн.

Як повідомлялося, сьогодні Денісова і російський омбудсмен Тетяна Москалькова прибули в Лабитнангі з метою відвідати у в'язниці Сенцова. Однак кортеж Москалькової в'їхав на територію колонії суворого режиму номер 8 "Білий ведмідь", де утримується Сенцов, а Денісову не пустили.

За її словами, керівництво колонії не приймає у неї заяви на відвідування українського політв'язня.

27 червня Денісова звернулася до голови адміністрації президента Росії Антона Вайна з проханням забезпечити виконання наданих йому російським лідером гарантій щодо відвідування українських політичних в'язнів у Росії.

Денісова зазначила, що під час перебування в РФ постійно проводила переговори з російським омбудсменом Москальковою про "можливі синхронні, взаємні, одночасні, дзеркальні" моніторингові відвідування, які "не дали позитивних результатів".

Також український омбудсмен звернула увагу на те, що ув’язнені в РФ українці Володимир Балух, Олег Сенцов і Станіслав Клих тривалий час відмовляються від прийому їжі, стан їхнього здоров'я погіршується з кожним днем ​​і становить суттєву загрозу їхньому життю.

Крім того, вона повідомила, що звернулася також і до заступника керівника адміністрації президента РФ - прес-секретаря Дмитра Пєскова, який, за її словами, "неодноразово заявляв, що виконання президентських домовленостей залежить від двох омбудсменів".

9 червня у телефонній розмові президенти України і РФ Петро Порошенко і Володимир Путін домовилися, що найближчим часом омбудсмени Денісова і Москалькова відвідають українців і росіян, ув’язнених в обох країнах. 13 червня Денісова вирушила в РФ.

Вона мала намір в першу чергу відвідати в колонії на Ямалі незаконно засудженого режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня. Однак Москалькова запропонувала спочатку відвідати в колонії в Омську одного з фігурантів справи так званих "кримських диверсантів" Дмитра Штиблікова. Після цього Москалькова разом з українським консулом відвідала Штиблікова. При цьому Москалькова стверджувала, що Денісова вирушила в колонію до Сенцова з "власної ініціативи", і її відвідування не було погоджено. Досі Денісовій постійно відмовляють у наданні можливості побачитися з українськими бранцями. Також омбудсмену відмовляють у спілкуванні з ними по відеозв'язку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073939
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору