EN|RU|UK
 Політика України
  8230  31
Матеріали за темою:

 ПАРЄ закликала РФ негайно звільнити всіх українських політв'язнів і припинити репресії в Криму

Парламентська асамблея Ради Європи 28 червня ухвалила резолюцію з вимогою звільнити українських в'язнів у Росії і на непідконтрольних Україні територіях.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, відповідну резолюцію підтримали 77 парламентаріїв, утрималися 15.

Зокрема, Асамблея закликає Російську Федерацію "без зволікання звільнити усіх українців, ув'язнених в Російській Федерації та окупованому Криму, за політично вмотивованими обвинуваченнями, та докладати усіх зусиль, аби прискорити звільнення українських громадян, яких тримають під вартою на тій території Донбасу, яка перебуває під ефективним контролем Росії".

Водночас у резолюції зазначається, що Росія повинна забезпечити дотримання прав людини утримуваних українців до моменту їхнього звільнення і, зокрема "дотримуватися заборони на застосування тортур, нелюдського або такого поводження, що принижує людську гідність, або покарання, і забезпечити право на доступ до необхідної медичної допомоги з метою, щоб здоров’я та благополуччя належним чином були захищені".

Крім того, висловлюється заклик "утриматися від примусового годування українського режисера Олега Сенцова або інших бранців і також використовувати лише медичну допомогу для збереження його та їхніх життів з суворим дотриманням Конвенції про запобігання катуванням".

Разом з тим ПАРЄ закликає РФ дозволити незалежним міжнародним спостерігачам здійснювати моніторинг стану здоров’я та умов тримання українців під вартою. Зокрема, йдеться про Європейський комітет з питань запобігання катуванням та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Також Асамблея закликала РФ дозволити українським посадовцям, в тому числі Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини відвідувати українських бранців. Також парламентарі закликали Росію відмовитися від політики нав'язування російського громадянства українським громадянам, які живуть в окупованому Криму і які не бажають набувати його, та утримуватися від примусового переведення громадян України у російське громадянство.

В резолюції висловлюється заклик скасувати заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить міжнародним стандартам свободи зібрань, а також дозволити в’їзд до Криму лідерам Меджлісу – Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову.

Крім того, парламентарі закликають Росію припинити переслідування та здійснення тиску на кримських татар та осіб, які представляють їхні інтереси, і зокрема, адвокатів та захисників прав людини.

Про прийняття резолюції ОБСЄ також повідомила на своїй сторінці в Facebook перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

ПАРЄ закликала РФ негайно звільнити всіх українських політвязнів і припинити репресії в Криму 01

"У прийнятій резолюції ПАРЄ засуджуються тортури і неналежні умови утримання, йдеться про вимогу допуску Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших гуманітарних організацій у зону конфлікту і на окуповані Росією території і до українських політв'язнів у Росії. ПАРЄ звертається до Росії з вимогою звільнити Олега Сенцова, Володимира Балуха, Павла Гриба й інших політв'язнів і бранців як на окупованому Донбасі, в Криму, так і з тюрем Росії, вимагає доступу до них обмудсмена", - повідомила Геращенко.

ПАРЄ закликала РФ негайно звільнити всіх українських політвязнів і припинити репресії в Криму 02

Вона також підкреслила, що були прийняті поправки української делегації щодо вимоги допуску медиків, гуманітарних місій, вимоги визнати, що і українці, незаконно утримувані на окупованих територіях, є ув'язненими, заручниками Кремля, бо тільки Кремль вирішує, звільнити їх чи ні.

"Я впевнена, що після сьогоднішніх, дуже важливих, емоційних, правдивих дебатів у Страсбурзі, в інших європейських парламентах відбудуться відповідні слухання і будуть прийняті заяви з вимогою звільнення ув'язнених", - заявила український депутат.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073926
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору