EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  4348  18

 Росія незаконно виселила з окупованого Криму 2425 осіб, - правозахисник

Кількість незаконно виселених з окупованого Криму жителів становить не менше 2425 осіб, крім того, 4,7 тисячі ув'язнених українських громадян були переміщені з Криму на територію РФ з метою видворення їх, заборони на повернення до Криму, після звільнення.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив адвокат, експерт громадської організації "Регіональний центр прав людини" Роман Мартиновський, виступаючи в середу в Страсбурзі на сайд-івенті щодо ситуації в Криму.

"Усього за період з липня 2014 року до травня 2018 року судами Криму було винесено понад 9,5 тисяч рішень у справах, пов'язаних із порушення міграційних правил. Перші випадки видворення почалися у липні 2014 року. Нами ідентифіковано на сьогодні 2425 осіб, які були видворені з території Криму", - повідомив правозахисник.

За його словами, видворення здійснюється двома способами. Перший – це т. зв. контрольований самостійний виїзд, коли особа зобов'язана залишити територію протягом 5 діб з моменту набуття законної сили рішенням суду. Другий, більш жорсткий спосіб, передбачає переміщення осіб у центр тимчасового тримання іноземних громадян і називається "примусове видворення".

"У Криму таких центрів немає, тому всі особи, до яких застосовується захід примусового видворення, переміщуються з Криму на територію РФ. Ми ідентифікували п'ять таких центрів, де утримувалися громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства. Термін тримання в таких закладах становить до півтора року", - сказав Мартиновський.

Ще один метод зачистки території Криму" стосується переміщення, депортації ув'язнених українських громадян з території Криму на територію РФ, нібито для відбування покарання. "Після звільнення практично всіх мін'юст РФ визнає особами, перебування яких небажане на території РФ, вони також підлягають депортації із забороною на в'їзд до РФ і Крим на 5, 10 років", - розповів адвокат.

За його словами, кількість таких громадян становить не менше 4,7 тисяч осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073897
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору