EN|RU|UK
 Політика України
  8878  46

 США готові приєднатися до створення міжнародного центру протидії російській агресії, - Парубій

За результатами зустрічі керівників парламентів п'яти європейських країн зі спікером Палати представників США Полом Раяном, американська сторона висловила готовність приєднатися до спільних зусиль зі створення Міжнародного стратегічного центру протидії російській агресії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявив після проведення зустрічі в середу у Вашингтоні Глава Верховної Ради України Андрій Парубій.

"Усі п'ять країн: Литва, Польща, Україна, Молдова, Грузія – балто-чорноморський пояс – стоять на передовій захисту від російської агресії. Тому одна з перший ідей, яка обговорювалася з (Полом) Раяном, стосувалася створення Міжнародного стратегічного центру протидії російській агресії", - зауважив Голова ВР.

Він пояснив, що ця ідея передбачає об'єднання зусиль на парламентському рівні для опрацювання спільної стратегії протидії гібридним загрозам, які існують в різних сферах. Серед іншого, йдеться про економічний, політичний, інформаційний, енергетичний виміри, а також питання безпеки.

"Спікера Раяна дуже зацікавила ця ідея. Вона вже реалізовується на міжпарламентських асамблеях Молдови, Литви, Грузії, України, Польщі. Ми вже напрацьовуємо. Але, власне, ми хочемо вийти на більший масштаб, на більш широку співпрацю", - пояснив голова українського парламенту.

За його словами, Пол Раян назвав цю ідею дуже цікавою і перспективною та пообіцяв, що опрацює її. "Ми домовились, що першим кроком буде проведення спільної конференції з питань безпеки. Ми домовилися, що на рівні робочих апаратів визначимо, де вона може проходити – чи в нашому регіоні, чи в Вашингтоні", - зауважив Андрій Парубій.

Він також зазначив, що конференція необхідна для напрацювання загальної стратегії, яка вже дала би можливість оголосити про створення єдиного центру. За словами Голови Верховної Ради, американська сторона зацікавилась цією ідеєю і включається в процес розробки. "Я думаю, що вже восени ми зможемо говорити про проведення першої конференції", - підсумував Андрій Парубій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073895
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору